Temat: [C-MAX 2010-2015] nietypowe uszkodzenia opon zimowych
View Single Post
Stary 27-04-2017, 19:55   #5
pint
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 26-05-2011
Skąd: Szczecin
Model: Mondeo Mk5 Tit kombi/ C-Max II
Silnik: 2.0 TDCi aut.132 kW/2.0 TDCi aut.103 kW
Rocznik: 2015/2012
Postów: 26
Domyślnie Odp: nietypowe uszkodzenia opon zimowych

Cytat:
Kolego sam jeździsz tym samochodem?
Trochę takich opon już widziałem i wygląda mi to na mocne przypalenie gumy. (...) Doczytałem że jeździ spokojna kobieta, dopytaj czy nie miała kiedyś problemów z wyjazdem.
Sam jeżdżę tym autem okazjonalnie, na co dzień - "spokojna kobieta" która nie używa raczej pełnego momentu obrotowego tego auta .
Przeprowadzałem śledztwo - nie pamięta żadnych ekscesów .
Wierzę jej ; poza tym parkingi pod Lidlem , Tesco a tym bardziej w galeriach handlowych mają zazwyczaj dobre, bezproblemowe nawierzchnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Przypalenie gumy, masz rację - trochę tak to wygląda na zdjęciach,w rzeczywistości to bardziej poszarpania niż nadpalenia .
Pokaże te gumy jeszcze kilku fachmanom od wulkanizacji ,może juz cos takiego spotkali.
No i jeśli nadpalenia to dlaczego tylko na krawędziach bieżnika , głównie od strony wewnętrznej ?
Coraz bardziej skłaniam się ku teorii wady fabrycznej , szczególnie ,że znalazłem pojedyncze ale takie same uszkodzenia na oponach z tylnej osi ( były wszystkie 4 z tej samej partii ),czyżby opony wspaniale zniosły pierwszą zimę a padły podczas drugiej ?
A może miękka mieszanka Nokiana jest super w terenach bliżej kola podbiegunowego a u nas nie lubi jazdy podczas kilku tygodni znacznie cieplejszej naszej zimo/wiosny?

Pozdr/Jacek
pint jest offline   Odpowiedź z Cytatem