View Single Post
Stary 07-11-2022, 17:46   #3
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Uruchomienie FordPass w C-max Hybrid/Energi

@SRS - PTS - jak to u Forda - "żyje sobie własnym życiem"...

Dzisiaj specjalnie w związku z Twoim pytaniem wykonałem kilka eksperymentów.

Podłączyłem się w PTS on-line do auta i wykonałem pełen test sieci. Nic więcej w PTS on-line (mimo połączenia "jak z USA") nie da się zrobić na podłączonym aucie.
Zakładka "conncted vehicle" jest nieaktywna, a na zestawieniu informacji o aucie - jak był, tak nadal radośnie figuruje "modem: 3G"...

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Po działaniach z użyciem PTS, połączyłem się z autem także poprzez FDRS. Wykonałem kilka razy test sieci, uruchomiłem kilka procedur serwisowych z listy dostępnych (nie są dla auta amerykańskiego dostępne procedury programowania, natomiast wszystkie serwisowe - jak najbardziej...).
Próbowałem zrobić PMI dla tego nowego TCU, ale wyraźnie chciał mi je ogrywać konfiguracją z tego starego 3G - więc mu nie pozwoliłem, bo to nie miało sensu.

Wynik tych dzisiejszych działań sprawdziłem teraz - po kilku godzinach od ich wykonania. Niestety wygląda to kiepsko - Ford najwyraźniej ma "nieprzezwyciężalne trudności" z obsługą danych przesyłanych przez jego własne aplikacje.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jak widać na tabelce "aktualnego stanu oprogramowania poszczególnych modułów" (o dziwo taka tabelka dostępna jest "w wersji Europejskiej PTS", choć auto jest amerykańskie...) jedynie 3 moduły "odnotowały" moje dzisiejsze działania on-line... KATASTROFA INFORMATYCZNA...

BTW - W "wersji amerykańskiej PTS" takiej samej tabelki aktualnego stanu softu modułów nie da się nijak uzyskać... Koledzy z Forda najwyraźniej przewracają się o własne nogi...

Jedna ważna uwaga o stanie działania FordPass dla C-max Energi: NIE DIZAŁA DEFINIOWANIE HARMONOGRAMU ŁADOWANIA.
Dla mnie to nie ma żadnego znaczenia, bo mam inteligentną ładowarkę wall-box "z dostępem do Internetu i takimi tam różnymi ficzerami", więc nie używam tego, co da się dla aut plug-in ustawić w Sync3...
Nie wiem z czego to wynika, ale na nowych TCU możliwość definiowania harmonogramów wg mojej wiedzy nie rusza "i już".
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 07-11-2022 o 18:12
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem