View Single Post
Stary 20-03-2024, 21:38   #11
lukaszooo
ford::expert
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 24-06-2015
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Model: KUGA
Silnik: 1.5 eb
Rocznik: 2020
Postów: 2,454
Domyślnie Odp: Ford Focus MK3 - "amatorka"

Zrobiłem ogromną ilość Focusow mk3 od najbiedniejszych 1.6 tivct 85hp przez wersję Individual po RSy.
Mam nieco inne zdanie niż ty.
Miałem 1.6 tivct 105hp kombi z PL salonu sprzedałem je chyba w 2016r z przebiegiem 90tys w trasie 4 osoby + pełen bagażnik na Zakopiance za Krakowem aby wjechać po te pseudo górki trzeba redukować do 3 biegu. To jest absurd i takim autem powinien być zakaz wyjazdu poza miasto. Wersję HB 125koni jeżdżą lepiej. Co do naprawa praktycznie w każdej sztuce przy ok 120tys padają sondy lambda (2 sztuki w wersji 105hp i 4 sztuki w wersji 125hp) każda po ok 600zl. Do tego katalizatory również się uszkadzają częściej niż w 1.0 czy 1.5. Koszt wymiany takiego pakietu jest większy niż wymiana silnika 1.0eb.

1.0eb najwięcej do komentowania mają ci którzy w życiu nie mieli styczności z tym silnikiem. Fakty są takie że Ford produkuje go bez większych zmian od 2011r do dnia dzisiejszego. Przez 3 lata z rzędu ten silnik był uznawany za najlepszy silnik małolitrażowy na świecie. Skoro to tak zły silnik to dlaczego cały czas go produkują i cały czas ludzie to kupują? Sam mam EcoSporta 1.0eb i jakoś nie narzekam, nie jest to auto w trasy a jedynie koło domu ale daje sobie radę bardzo fajnie. Mk3 po lifta z przebiegiem ok 100tys nie ma się co bać.
1.5/1.6eb według mnie super silnik. Miałem takiego w Mondeo, sprzedałem auto z przebiegiem 60tys dziś ma 160 i dalej jeździ. Wymiana oleju co 10 tys, raz na pół roku zobaczyć czy jest płyn i jazda.

Najfajniejszym zestawieniem jest 1.5/1.6tdci spalanie ok 5L do tego mocy w sam raz. Gdybym szukał auta na dojazdy do pracy to bym się na takiego skusił.

Zestaw idealny do łykania tras dla małej rodzinki to 2.0tdci + automat PowerShift, takim autem w bogatej wersji trasa 1500km to przyjemność.
__________________
Elektronika, modyfikacje, dorabianie kluczyków, dopisywanie TPMS.
Mińsk Mazowiecki tel: 511246350
https://www.facebook.com/AutoMotUr

Ostatnio edytowane przez lukaszooo ; 20-03-2024 o 21:41
lukaszooo jest offline   Odpowiedź z Cytatem