Temat: [2,0 i 2,2 TDCi] kod Błędu P0251
View Single Post
Stary 01-02-2012, 09:22   #9
zawka1
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-01-2008
Model: MONDEO MK3
Silnik: TDCI 2.0
Rocznik: 2002
Postów: 18
Domyślnie Odp: kod Błędu P0251

Witam miałem przygodę z błędem P0251 mianowicie wczoraj (około - 18 stopni C) wracałem z pracy i w trakcie równomiernej jazdy około 80 - 90 km/h zaświeciła mi się sprężynka, spróbowałem przyspieszyć i wtedy samochód szarpnął i zgasł. Odpaliłem go ponownie i wszystko było w normie, jednak przy próbie przyspieszania - ponownie ta sama sytuacja. Oprócz tego żadnych dodatkowych objawów typu dymienie, głośna praca. Dzisiaj rano pojechałem do mechanika i sprawdziłem błędy - tylko jeden P0251 "nieprawidłowe ciśnienie w pompie wtryskiwaczy". Paliwo mam pewne, dolałem ulepszacza na zimę, postawiłem samochód włączony na dwie godziny i po próbie jazdy - wszystko jest ok. Dodam, że rano przed nagrzaniem była sytuacja jak wczoraj.
W związku z powyższym, mam pytanie, mianowicie :

- czy kryształki parafiny nie zaszkodzą wtryskom?
- czy dobrze myślę, że zamarzła mi ropa ( dziś - 20 stopni C)
- czy należy wymienić filtr paliwa ( zmieniałem go dwa tyg temu)
- czy po dolaniu ulepszacza (Skyord do - 39) i ogrzaniu samochodu muszę obawiać się porannych odpaleń i dalszych tras przy takich mrozach?

Z góry dziękuję za podpowiedzi szanownych kolegów i muszę powiedzieć, że odkąd częściej używam forum wydaję o połowę mniej kasy na mechaników.
zawka1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem