Temat: [2,0 i 2,2 TDCi] Wtrysk - Zakup nowego czy regeneracja
View Single Post
Stary 05-06-2012, 18:13   #3
Yabollek
ford::average
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 18-09-2009
Skąd: Kraków
Model: Mondeo Mk3
Silnik: 2.0L Duratorq DI HPCR (125PS)
Rocznik: 2006
Postów: 182
Domyślnie Odp: Wtrysk - Zakup nowego czy regeneracja

Cytat:
Napisał P. Marcin Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Miałem to samo i musiałem zregenerować 4 wtryski bo regeneracja jednego nie miała sensu. Nie wiem co Ci mechanik Twój poleci, ale sądzę że powie to samo i wtedy to już będzie większa cenowaz wtryskami.

ja placiłem 800 zł za zregenerowany, zamontowany itd itp wtryskiwacz.
Wiesz przelew reszty mam w porządku, na kompie żaden wtrysk się nie zacina, zero błędów.

Wymiana wszystkich 4 to raczej strata pieniędzy... Nie po to moduł sterujący pracą wtrysków oblicza korekty, aby wymieniać cały komplet.
Oczywistym jest, że za jakiś czas może polecieć i następny wtrysk, ale wymiana wszystkich na hura jest ekonomicznie nieuzasadniona zwłaszcza że każdy pracuje oddzielnie.
To nie świece żarowe gdzie cena za sztukę jest bardzo niska z czasem pracy poświęconym na dojście do nich. Około 30zł za sztukę w stosunku do konieczności rozmontowania całego kolektora dolotowego + przy okazji jak mamy go na wierzchu oczyszczenie z nagaru (około 1h pracy) + wymiana uszczelek innymi słowy wymieniać warto wszystkie 4 sztuki, aby nie grzebać się przy tym ponownie za jakiś czas.
Yabollek jest offline   Odpowiedź z Cytatem