Temat: [2,0 i 2,2 TDCi] Wymiana świec żarowych
View Single Post
Stary 14-12-2010, 16:10   #21
toomekk6
ford::advanced
 
Avatar toomekk6
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 07-09-2010
Skąd: Białystok
Model: Mk4 FL PowerShift
Silnik: 2.0 TDCi 163(138)/192 PS & 344/408 Nm by TuneFORCE ;)
Rocznik: 11.2011 prawie 2012 :P
Postów: 400
Domyślnie Odp: Wymiana świec żarowych

Jeśli jesteś laikiem to samochód do warsztatu tam chłopcy sobie poradząGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A jeśli masz kawałek garażu i spawarkę i trochę wyobraźni to powinieneś dać sobie radę. Tylko zależy jak Ci się ukręciła ta świeca. Bo mi np gwint się ukręcił i świeca kręciła się w bloku. Opiszę tu jak ja to zrobiłem.
Potrzebujesz co najmniej 20cm pręta, tuleję o dość większej średnicy niż pręta i kawałek grubszej blachy.
Pręt dospawać do świecy, która została w bloku. Tuleję nałożyć na przyspawany pręt i na koniec pręta dospawać ten kawałek blachy. Tak żeby tulei nie dało się wyjąć. I później tuleją stukasz w przyspawany ogranicznik (kawałek blachy), świeczka powinna zaskoczyć na gwint w bloku. A jeśli to nie przyniesie efektów to trzeba pręt z tuleją naciągać mocno a druga osoba powinna próbować kluczem powoli wykręcać świecę. U mnie to poskutkowało.

PozdroGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
toomekk6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem