View Single Post
Stary 09-03-2008, 12:17   #6
keisim
ford::professional
 
Avatar keisim
 
Zarejestrowany: 09-07-2007
Skąd: Śląsk
Model: BMW X3 F25 xDrive
Silnik: 2.0D 184KM
Rocznik: 2012.03
Postów: 1,018
Domyślnie Re: [Mk4] Wymiana fabrycznych przednich tweeter'ów na JBL

Od zawsze lubiłem coś dłubnąć przy samochodzie :fcp4, poza tym to nic wielkiego. Poprawiło się zdecydowanie, fabryczne przy tych grają tak jakby leżał na nich jasiek. Wymieniałem na razie tylko góry i tu słuszna uwaga azeta, oczywiście nie trzeba ściągać tapicerki aby założyć same tweeter'y ale wrzuciłem komplet zdjęć dla tych, którzy myślą również o wymianie dołu.

Z dołem jest problem bo na razie nie znalazłem odpowiednich ramek/pierścieni - fabryczne głośniki mają blisko 3cm kołnierz. Czekam na pojawienie się dedykowanych do MK4. Myślę, że bardzo ważną kwestią będzie też uszczelnienie pomiędzy koszem głośnika a tapicerką, wtedy cała przestrzeń pod tapicerką (a nie tylko wewnątrz drzwi) działa jako pudło rezonansowe. Fabryczne głośniki są właśnie tak uszczelnione... i jestem zaskoczony tym jak grają po tym jak je zobaczyłem - kawał chińskiego plastiku i papieru. Obawiam się, że o ile w przypadku tweeter'ów różnica jest znacząca o tyle w przypadku niskotonówek trzeba będzie chwilę się pomęczyć żeby osiągnąć lepsze brzmienie.

Wybrałem JBL na podstawie kilku opinii przeczytanych w necie i prawdę mówiąc nie wiedziałem, że tak pięknie wpasują się w fabryczne otwory i będa miały kołyskę w zestawie (chyba, że wszystkie tweeter'y mają?). Za cały zestaw kilka miesięcy temu dałem 370zł, same tweeter'y widziałem za 189zł (nazywają się bodajże JBL GTO 17T).

A tak z bliska wygląda głośnik niskośredniotonowy:
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg IMG_5060s.JPG (129.7 KB, 4561 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg IMG_5057s.JPG (89.7 KB, 4565 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg IMG_5096s.JPG (38.7 KB, 4473 wyświetleń)
__________________
BMW X3 xDrive20d F25 2012
Jaguar XJ Sovereign X300 4.0 1997
Ford Mondeo TitaniumX MK4 2.0 TDCi kombi 2007 - w 2012 zmienił właściciela
keisim jest offline   Odpowiedź z Cytatem