View Single Post
Stary 11-04-2014, 11:43   #11
lerek_2005
ford::average
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 17-09-2013
Skąd: Starogard Gdański
Model: Focus MK1 kombi
Silnik: 1.8TDDi
Rocznik: 1999
Postów: 70
Domyślnie Odp: Nie odpala po wymianie pompy wtryskowej VP44 1.8TDDI

Cytat:
Napisał Kubuuu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam Ponownie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wiem że to stary temat, mimo wszystko myślę że właściciele "TDDi" będą zainteresowani kiedy spotka ich przykra niespodzianka..

Ja na "nowej" pompie zrobiłem około 10 000 km. Z układem paliwowym jest wszystko w porządku. Natomiast ciągle borykam sie z problemem odpalania gdy silnik jest letni. Problem powstał po wymianie pompy - o tyle w zimie problem rzadko występował,o tyle teraz robi się uciążliwy. Jeśli Foka nie odpala podgrzewam ręcznie świece i odpali z lekkim białym obłoczkiem.
Sprawdzałem błędy na kompie, od poprzednich związanych z pompą nie ma żadnych. Czujnik temperatury mierzyłem,porównywałem rezystancję z czujnikiem ze sprawnej Foki - to samo.
Dodatkowo czasami potrafi załączyć się wentylator na najwyższe obroty wtedy gdy wskazówka temperatury jest tak na 1/3 - więc jeszcze nie nagrzany.

Wiem że można zrobić sobie przycisk w kabinie, dać przekaźnik i podgrzewać sobie te świece ręcznie.. no ale gdzie jest problem ?
Słaba kompresja? Czujnik temperatury stał się nieliniowy i przerywa?
A może rozrząd przestawiony o jeden ząbek ?

Wszelkie sugestie mile widziane, jeśli ktoś pomoże rozwiązać mi ten problem nie omieszkam się odwdzięczyć.
Pozdrawiam Jakub
Mam identyczny problem kolego z tym że u mnie pompa jest ok ale problem z odpalaniem kiedy jest letni wymieniłem już wszystko co mogło być przyczyną.Pozostaje zrobić włącznik w kabinie i grzać ręcznie wtedy odpali.Ostatnia szansa to że może być przestawiony o jeden ząbek na rozrządzie tak mi tłumaczył znajomy mechanik.Może ktoś obali tą tezę?
lerek_2005 jest offline   Odpowiedź z Cytatem