View Single Post
Stary 09-09-2011, 09:18   #1
prezesso79
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 09-08-2011
Model: ford s-max
Silnik: 1,8 diesel
Rocznik: 2008
Postów: 5
Domyślnie 1,8 tdci Czy był wymieniany rozrząd? FordEtis

Witam,
Jestem świeżynka na forum i trochę się krępuję... ale zapytać nic nie szkodzi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Chodzi mi o kolegów z dostępem do FordEtis... tak, wiem, że on jest płatny - ale może ktoś będzie miły i sprawdzi dla mnie jedną informację:
Kupiłem bardzo zadbanego s-maxa z przebiegiem 178000 z Holandii (a może z Belgii... nie pamiętam)
Na forum wyczytałem, że rozrząd w tym modelu robi się przy 150000 km.

Chciałbym się dowiedzieć czy rzeczywiście był ten rozrząd zrobiony czy nie - i czy w związku z tym mam pędem go robić?

Kolega, który się trochę zajmuje autami, powiedział mi, że w sposób w jaki mam opisany przebieg na wężu przy silniku, z reguły oznacza się przebieg przy jakim robiono rozrząd. Ale w książce serwisowej mam tylko odnotowane wizyty w ASO a nic nie ma o tym co tam robiono. (cała "książka" ma raptem kilka stron z czego połowa przeznaczona jest na mechanikę a połowa na blachę).

Jeśli ktoś jest w stanie pomóc to z góry będę wdzięczny i zaraz podaję VIN do sprawdzenia.
dzięki
prezesso79 jest offline   Odpowiedź z Cytatem