View Single Post
Stary 18-05-2018, 16:36   #73
SrebnaStrzała
ford::expert
 
Avatar SrebnaStrzała
 
Zarejestrowany: 30-01-2008
Skąd: Poznań
Model: A7, Mondeo
Silnik: 50TDI, 2.0TDCI
Rocznik: 2018, 2011
Postów: 4,462
Domyślnie Odp: Nowe A7 czy może nowe Q7 czy może Q5 ?

Spotkałem się z wieloma opiniami. Część nawet mówiła że samochód jest dotarty w fabryce i już nic nie trzeba więcej robić. Jak kupiłem mondeo to w ogóle pominąłem proces docierania i w sumie nie zanotowałem żadnych skutków ubocznych. Teraz ma już 170k

Ostatecznie znalazłem dane od producenta i brzmą następująco:
Nowy samochód musi zostać dotarty, odległość docierania powinna wynosić 1.500 km. Przez pierwszych 1.000 kilometrów jeździć maksymalnie z prędkością 2/3 dopuszczalnych obrotów - nie stosować pełnego przyspieszenia i nie jeździć z przyczepą! Od 1.000 do 1.500 km można stopniowo podnosić obroty silnika i tym samym prędkość jazdy.
Podczas pierwszych godzin eksploatacji w silniku występuje silniejsze tarcie wewnętrze niż później, kiedy wszystkie części ruchome zostaną dotarte.
Sposób jazdy przez pierwszych 1.500 km wpływa również na jakość silnika. Również później jeździć jak przy zimnym silniku, zwłaszcza przy niskich obrotach silnika, w ten sposób zmiejsza się zużycie silnika i wzrasta możliwy przebieg.
Nie jeździć przy zbyt niskich obrotach. Włączać niższy bieg, kiedy silnik zaczyna pracować „nierównomiernie“. Nadmiernie wysokie obroty są ograniczane automatycznie.

Bump: Tak nawiasem podam przykład zidiociałej polityki Audi.
Dodałem sobie jeszcze kilka rzeczy do konfiguracji i min. wziąłem podgrzewanie przedniej szyby i co się okazało? że aby je wziąć muszę wziąć także phoneboxa który kosztuje kolejne 3k i który jest mi całkowicie zbędny, no ale bez niego nie będę miał podgrzewanej szyby -_-. Nie wiem co bezprzewodowe ładowanie telefonu + zwiększenie zasięgu ma wspólnego z podgrzewaną przednią szybą no ale cóż...
SrebnaStrzała jest offline   Odpowiedź z Cytatem