Temat: [S-MAX 2006-2015] Awaria skrzyni powershift
View Single Post
Stary 29-03-2016, 18:53   #10
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: Awaria skrzyni powershift

No to podobnie jak u mnie się to objawia. Teoretycznie po przejechaniu niecałych 500m ze wstecznego mogę już w miarę normalnie korzystać, ale na zimnym to jest dramat.

Z tym dodawaniem gazu to przynajmniej u mnie jest tak, że skrzynia próbuje 3 razy zapiąć bieg po czym się poddaje i zapisuje P073E nic poza tym. Potem trzeba zmienić na cokolwiek innego i znowu R aby zaczęła ponownie. Też lekko rusza do tyłu w trakcie.

Sprawdzałeś czy na N na zimnym stoi czy podjeżdża w którąś stronę?

U mnie z tą zmianą i dodaniem gazu to działa tak, że dodanie dużej ilości nie pomaga. Jedyna skuteczna metoda to "wstrzelić" się z dodaniem na moment kiedy próbuje załączyć bieg - charakterystyczny klik wtedy słychać (w sumie to 3, bo 3 próby są w odstępach około 2 sekund). Druga rzecz - to bardziej kopnięcie pedału, aby wskazówka na chwilę podskoczyła na jakieś 1000 RPM i bieg zazwyczaj załącza się wtedy na "opadającym zboczu".

Nie wiem czy to kwestia synchronizacji wałków, czy niepełnego wysprzęglania na drugim sprzęgle (czasem zdarza mi się, że przy zapinaniu dwójki auto delikatnie rusza do przodu). Czy za dużej ilości opiłków (powszechne w tej skrzyni), które oblepiły magnesy na wybierakach. Możliwości jest dużo. Gość z Getraga twierdził, że ten błąd w większości przypadków oznacza jakieś problemy z mechaniką bardziej (wybieraki, czujniki położenia wybieraków, magnesy na nich, bądź synchronizatory) niż problem ze strony mechatroniki.

Ile Twój ma nalatane?
__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem