Temat: [Focus 2004-2008] Zdjęcie listwy dachowej
View Single Post
Stary 23-09-2014, 10:50   #16
whiro
ford::average
 
Imię: adam
Zarejestrowany: 16-09-2014
Skąd: jaworzno
Model: focus mk2
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2006
Postów: 137
Domyślnie Odp: Zdjęcie listwy dachowej

Witam. Niedawno stałem się nieszczęśliwym posiadaczem focus mk2 kombi z 2007 roku. Podczas deszczu leje się do środka samochodu strumieniami woda. Do bagażnika leje jak z cebra i chyba wszędzie bo dywanik z przodu też jest mokry pod spodem i zakładam ze to samo będzie pod pasażerem.
Czy mógł by mnie ktoś utwierdzić w przekonaniu jak ściągnąć listwę dachowa żeby pod nią pokleić?? Moje listwy to takie korytka w które montuje się belki dachowe , cześć przednia i tylna trzyma się na kołku wkładanym od góry. Nie wiem co z resztą. Podobno trzyma sie na taśmie dwustronnej z tym że nie jestem pewny czy ludzi opisujący ściąganie tej listwy piszą o zwykłej zaślepce czy jak w moim kombi u tym korytku przez całą długość samochodu. Dodam od razu że z przodu obok szyby kawałek przedni który juz nie jest korytkiem można w miarę łatwo ściągnąć i pod spodem widać plastikowe mocowanie które tez by było fajnie wytargać i zerknąć jak uszczelnienie tam wygląda. Może ktoś wpadł na jakiś filmik lub sam to robił. Każda pomoc mile widziana. Dodam że woda widoczna jest na podsufitce po obu stronach przy słupkach pomiędzy przednimi a tylnymi drzwiami z tond moja potrzeba aby ściągnąć te listwy dachowe.
whiro jest offline   Odpowiedź z Cytatem