Temat: [Mondeo 2000-2007] Zbyt niska temperatura silnika w TDCI
View Single Post
Stary 18-03-2012, 19:22   #112
dydek79
ford::amateur
 
Imię: przemek
Zarejestrowany: 19-09-2011
Skąd: kielce
Model: mondeo mk3
Silnik: 2.0tdci
Rocznik: 2002
Postów: 7
Domyślnie Odp: Zbyt niska temperatura silnika w TDCI

witam dołączę się do dyskusji o termostatach,mianowicie miałem ten sam problem co wszyscy z niedogrzanym silnikiem i falującą temperaturą i też szukałem na forum jednoznacznej informacji dotyczącej który termostat wymienić ale nie znalazłem,jedni pisali że mały,drudzy że duży inni jeszcze że wymienili płyn i było dobrze(nie wiem co ma wspólnego płyn z niedogrzanym silnikiem) ale do rzeczy.W moim przypadku było tak że bardzo wolno łapał temp. a jak złapał po uprzednim daniu mu w p...e nie trzymał tej temp. najpierw wymieniłem mały bo w większości przypadków to on jest winien i poprawa była od razu dużo szybciej się nagrzewał ale jak złapał temp. to i tak po chwili spadała np.stanie w korku lub na światłach.Potem wymieniłem duży i teraz jest wszystko w porządku jak złapie temp to trzyma,fakt że trzeba trochę czasu nim się nagrzeje bo to diesel,ale wcześniej to była masakra czyli wniosek taki; 1. wolno łapie temp.walnięty mały termostat 2.falowanie temp. spadanie temp. np.stanie w korkach lub na światłach walnięty duży termostat. I dodam jeszcze odnośnie sprawdzania termostatów mały dmuchamy w niego jeśli przepuszcza nawet min.powietrze to jest do wymiany,duży jeśli wąż przed termostatem jest gorący a za termostatem jest letni przy temp.powiedzmy 70 stopni termostat jest dobry jeśli przy tej samej temp. oba węże są jednakowo nagrzane to termostat do wymiany,przy sprawnym dużym termostacie chłodnica powinna być gorąca a płyn w zbiorniczku wyrównawczym powinien być trochę letni a nie zupełnie zimny.myślę że się to komuś przyda u mnie było tak jak napisałem.powodzonka
dydek79 jest offline   Odpowiedź z Cytatem