View Single Post
Stary 25-03-2014, 22:18   #30
pablolinda
ford::advanced
 
Avatar pablolinda
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 28-03-2012
Skąd: Okolice Ryk
Model: MONDEO MK3
Silnik: TDCi 115KM
Rocznik: 2003
Postów: 290
Domyślnie Odp: klekotanie silnika podczas delikatnej jazdy.

Cytat:
Napisał rroommeekk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam
U mnie występuje też takie "klekotanie" jak dodam gazu ale tylko jak silnik jest zimny. W miarę wzrostu temperatury maleje aż w końcu ustaje. Silnik nie wykazuje innych problemów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.racuje równo , nie brakuje mocy , super przyspieszenie itd .Klekocze w zależności od temp.zewnętrznej do przejechania ok 3-5 km , potem ustaje. To "klekotanie " jest bardzo podobne do grania zaworów w silniku benzynowym . Czy to możliwe ,że padają wtryski ?
Moje podejrzenia kierują się w stronę świec żarowych. One powinny ponoć dogrzewać do momentu aż silnik osiągnie temp. ok. 40 stopni.Jeżeli są padnięte to może to jest przyczyną? Jeżeli ktoś miał podobne objawy i w sobie z nimi poradził to proszę o wskazówki. Z góry dziękuję.
Pozdrawiam.
Świece można sprawdzić zawsze, czy sprawne ale jeśli są sprawne i nic się nie dzieje to ja bym nie szukał na siłę bo tylko w koszty można się wpędzić zawczasu, a jak padną wtryski to i tak trzeba będzie je zrobić wiec jeśli się daje trzeba jak najdłużej jeździć na nich dopóki niema żadnych błędów i problemów z pracą silnika.
__________________
pablolinda jest offline   Odpowiedź z Cytatem