Temat: [Mondeo 2000-2007] TDCI ekodiesel, biodiesel
View Single Post
Stary 23-06-2008, 13:50   #1
Barracuda
ford::average
 
Avatar Barracuda
 
Zarejestrowany: 01-09-2007
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo Ghia Executive
Silnik: 2.0 TDCi by K&N
Rocznik: 2003/2004
Postów: 108
Domyślnie TDCI ekodiesel, biodiesel

Witam Was drodzy forumowicze.

zaznaczę że użyłem szukajki, ale nie wyczerpała ona moich wątpliwości - pewnie dlatego ze większość wątków dotyczyła silnika TDDi a on jak wiadomo jest mniej wrażliwy na paliwo.

Ostatnio tankując mojego mondzia zauważyłem, że przy pistolecie jest pod plastikiem napisane EKOdiesel... i ku mojemu zdziwieniu nie było możliwości zatankowania zwykłego ON (stacja JET - Pruszcz Gdański). Pojechałem na inną stację JET- tam nigdzie ani słowa o EKO, więc do kierowniczki stacji i pytam co i jak. No i odpowiedź była następująca. Raz mają EKO, raz nie, ale generalnie 700L BIO na 14000L ON a więc 5%.

Zaiskrzyło mi coś że ktoś gdzieś pisał ze Ford nie "zaleca" zalewania silników TDCi biopaliwami, no i tak się zastanawiam co dalej.
Oszczędność kilku zł na baku mnie nie bawi (w stosunku do kosztów naprawy pompy czy wtrysków te 5-10zł oszczędności to pryszcz) więc mogę tankować na innych stacjach niż JET (notabene tankowałem tam ostatnie pół roku i dobre paliwo mają)... ale skąd wiedzieć czy tankujemy BIO czy nieBIO, skoro jak pokazałem na przykłądzie stacje się nie kwapią do umieszczania tego typu info.

Ktoś podzieli się ze mną swoimi rozważaniami w tym temacie?
Z szukajki przeczytałem że ktoś w instrukcji wyczytał że 5% BIO Ford dopuszcza, ale w swojej instrukcji tego nie znalazłem więc sam nie wiem... ktoś też pisał ze w innych krajach EU BIO to jest ~20% i jeżdżą tam te diesle i się nic nie dzieje...

no innymi słowy wypowiedzcie się co sądzicie o tym temacie.
__________________
Pozdrawiam,
Michał.

//Mondeo MK3 hatchback 2.0TDCi 6g Ghia Executive // Octavia 2009 2.0 TDI 6g Elegance//
// Powered by K&N //
Barracuda jest offline   Odpowiedź z Cytatem