View Single Post
Stary 07-05-2019, 11:03   #1
sonic100
ford::amateur
 
Imię: SnC
Zarejestrowany: 10-04-2019
Model: Focus
Silnik: TDDI
Rocznik: 2003
Postów: 4
Domyślnie 1.8 TDDI cięzko odpala po dłuższym postoju, jak zimny.

Witam.
Wiem ze pytań było juz kilka na ten tamat i przeglądnąłem co sie dało ale moze ktoś mi pomoze co zrobić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Po dłuzszym postoju np po nocy moja foka cięzko pali , tzn muszę grzac świece z 2-3x po 8-10 sekund az do zapalenia się mocniej żarówek w środku.
Po odpaleniu puszcza dośc duży kłąb dymu z rury - dym biały(chyba para) i czarny (sadza ?? złe spalanie?? )
Po uruchomieniu pali o wiele lepiej , a po lekkim rozgrzaniu praktycznie od strzała.

Dodam ze filtr paliwa wymieniłem (niestety nie ten najlepszy)
przewód z filtra do pompy wymieniony na przezroczysty wąż + pompka (gruszka) zeby widzieć paliwko jak płynie - i tu zonk bo jak silnik chodzi to widać albo przepływ ropy w okolicy filtra albo idzie skądś ropka z powietrzem.

świece wymienione więc ich nie winię (róznicy w odpalaniu po ich wymianie praktycznie nie odczułem) przy grzaniu przygasa lampka nad lusterkiem na 8-10sekund wiec chyba pobierają prąd Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

z wtrysków nie kapie są suche , węzyki miedzy wtryskami też suche (nie odpinałem jeszcze) , pompa sucha chyba ze wypinałem wąż to sie troche upaprała od ropy z węży ale tak to jest tam sucho.

akumulator mam przyznam sie szczerze troche słaby i na mocniejszym krecił delikatnie szybciej rozrusznik ale też sie męczył zanim odpalił (1-2x grzałem i 8 sekund kręcenia zamiast 2x grzanie swiec i 2x kręcenie do odłączenia na starym aku)

przepędziłem go 160 i nic nie przerywało wiec chyba wtryski i pompa ok ?? chyba ze sie mylę...

lekko mi nie pasuje powrót z pompy do baku , tzn złączka idąca z pompy rozwidlająca sie na dojscie do fitra i do baku to lekko tam moze nie mokro ale brudno (sadza jakaś ?? )

jakieś pomysły ?? moze uszczelka w pompie bo podobno padają czesto , czy mogę to wymienić sam ??
jak sprawdzić rurki idące z pompy do wtrysków ?
jaki wężyk jest na przelewach miedzy wtryskami zebym sie mogł przed weekendem zaopatrzyć zanim go wymienie .


co jeszcze mogę sprawdzić , wymienić oczywiscie domowym sposobem o ile sie da Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

co myslicie zeby sprawdzić jeszcze ??

dzięki za odpowiedz i jakieś sugestie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
sonic100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem