View Single Post
Stary 11-06-2011, 21:23   #18
Seweryn
ford::advanced
 
Avatar Seweryn
 
Zarejestrowany: 30-09-2007
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Model: Focus Mk2
Silnik: 1,6 TDCi 90 kM
Rocznik: 2007
Postów: 200
Domyślnie Odp: 1.6 tdci - szarpanie przy 1800-2000 rpm

Cytat:
Napisał kowal2 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mam podobny problem z focusem 1.6 tdci 109km z 2008r 139 tys km szarpie (przerywa) silnik czasem aż nie da sie jechac i silnik gasnie ostatnio samochód wrócił na lawecie bo nie chciał zapalic po takiej akcji, gdy rano próbowałem go zapalic okazało sie, że autko zapaliło bez problemu jak gdyby nigdy nic wiec postanowiłem sie przejachac i niby wszysko ok ale od czasu do czasu pojawia sie pojedyncze przerwanieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. nie wiem juz co myslec tym bardziej, ze świeżo co go kupiłem. prosze niech ktoś podrzuci jakis pomysł co może sie dziac? czy może to byc erg albo przepływomierz? czy jak jest zapchany filtr czastek stałych to sa podobne objawy?
Mam taki sam problem. Czy udało Ci się może zdiagnozować usterkę. U mnie wygląda to tak, że jak mocniej pocisnę to zaczyna przerywać aż do wyłączenia zasilania włącznie - znaczy wciskam gaz a auto nie reaguje a po wysprzęgleniu gaśnie. Czasem po takie jakcji nie chce odpalić przez jakiś czas. Jak odpali to potrafi nic się nie dziać przez dłuższy czas ( kilka dni nawet). Ja podejrzewałem paliwo ale na wszelich cudach (BP, Statoil, Shell itp) bywa tak samo. Filtr paliwa ma 7 tyś. km - to chyba mimo wszystko za wcześnie ??? Co to może być ??? Chcę jechać na urlop za tydzień i nie wiem co robić. Pomocy!!!
__________________
Pozdrawiam
SewerynR
Seweryn jest offline   Odpowiedź z Cytatem