View Single Post
Stary 20-04-2024, 17:23   #11
MalyKoles
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 05-04-2024
Model: Transit Conect
Silnik: 1,5
Rocznik: 2024
Postów: 3
Domyślnie Odp: w NOWYM SAMOCHODZIE "Filtr cząstek stałych zapchany. Jedź, aby oczyścić".

"
Ja bym sprawdził jeszcze czy nie podnosi się poziom oleju. Tak było kiedyś u mnie.
"
A o co chodzi poziomem oleju?
Może być za wysoki i nadmiar jest łapany do spalania z dislem. Dobrze rozumiem?

PS wszystkim
Dzięki chłopaki za pomoc.
Widzę że interwały wypaleń mogą być różne. U jednych kilka tysięcy u innych kilkaset.
U mnie około 100 km.
Ale, tu się ciśnie na usta .... . Nówka sztuka.

Poświęciłem trochę czasu i poczytałem o tych filtrach.
Np na stronie DoktorDpf artykuł pod tematem "Jak często powinien wypalać się filtr DPF…?"
pisze
"
Jak już wspomnieliśmy na wstępie nie ma jednoznacznej definicji częstotliwości wypalania się filtra, niemniej jednak z doświadczenia naszego i naszych klientów możemy założyć, że w nowym, sprawnym samochodzie przy mieszanej jeździe, filtry wypalają się co około 600-800 km. Wypalanie w takich odstępach wydaje się być naturalne i nie powinno budzić większych kontrowersji. "

Pisze także co może być przyczyną częstszych wypaleń
"
Najbardziej typowe usterki powodujące częste wypalanie się filtra DPF można podzielić na dwie kategorie:

1/ Usterki powodujące nadmierną produkcję sadzy – uszkodzone wtryski, nieszczelność układu dolotowego powietrza, niesprawna turbina, niesprawny EGR itp.

2/Usterki powodujące niewłaściwe odczyty parametrów w filtrze DPF – uszkodzony czujnik równicy ciśnień
"

I tego najbardziej się boję..

Ostatnio edytowane przez MalyKoles ; 20-04-2024 o 17:37
MalyKoles jest offline   Odpowiedź z Cytatem