Temat: [Transit 1991-1994] Waga auta a system viatol.
View Single Post
Stary 11-12-2013, 00:14   #38
ziemek56
ford::expert
 
Avatar ziemek56
 
Zarejestrowany: 30-12-2006
Skąd: Szczecin
Model: Ś. P. Transit 100
Silnik: 2,5 D
Rocznik: *1992 / +2011
Postów: 2,272
Domyślnie Odp: Waga auta a system viatol.

Cytat:
Napisał Piters182 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Natomiast dopuszcza się na mocy Konwencji Wiedeńskiej, ciągnięcie przyczepy lekkiej, czyli takiej, której DMC nie przekracza 750 kg, praktycznie bez względu na masę pojazdu ciągnącego, a zatem łączna DMC zespołu pojazdów może w takim przypadku wynosić 4,25 t.
Nie wyobrażasz sobie zapewne holowania przyczepy lekkiej FULL ZAŁADOWANEJ pustym "Maluchem". Ja sobie też nie wyobrażam i jeszcze żyję Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Tak. Właśnie na mocy Konwencji 19 stycznia 2013 wprowadzono w Ustawie o Kierujących 4,250 z przyczepą dla kat. B, jednak relacje wagowe pojazd - przyczepa pozostają w mocy !!!

Dla pojazdów samochodowych osobowych masa rzeczywista przyczepy nie może przekraczać masy rzeczywistej pojazdu holującego.
Dla pojazdów samochodowych innych niż osobowe. Masa rzeczywista (chwilowa) przyczepy nie może przekraczać 140% masy rzeczywistej pojazdu holującego; ciężarowe, specjalne, balastowe
Rzecz oczywiście nie dotyczy ciągników siodłowych (TIR), rolniczych, pochodnych.

Teraz sprawa nieszczęsnego 1,33 DMC ...
Nie mogę chwilowo sprawdzić ale z pamięci: DMC pojazdu samochodowego (nie dotyczy ciągników jak wyżej) musi być większa o 33% od DMC przyczepy bez hamulca najazdowego. Z hamulcem najazdowym warunek ten nie jest wymagany.

WAŻNE !!! Musimy zawsze spełniać jednocześnie wpisowe warunki DMC i chwilowe (rzeczywiste) warunki MR. A Transit (np w dowodzie osobowy) jak wyjmiemy fotele nadal będzie "osobowy" i możemy zapłacić podwójnie: za użycie do celów innych niż przeznaczenie pojazdu oraz za przekroczenie relacji ciągnik - przyczepa.

Wojtku - Te cholerne 80 kg/osobę kiedyś przerabiałem (mają to w jakiejś instrukcji wewnętrznej)... zażądałem kiedyś notatki służbowej z kontroli z wpisaniem "przelicznika" i jego podstawy prawnej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. wycofali się, a wagi najazdowej nie mieli.
__________________
A prywatnie ... Toyotka D4D

Ostatnio edytowane przez ziemek56 ; 11-12-2013 o 00:28
ziemek56 jest offline   Odpowiedź z Cytatem