View Single Post
Stary 06-03-2015, 16:42   #1433
Mareckiop
ford::beginner
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 26-08-2013
Skąd: Opole
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2,0 TDCi 130km
Rocznik: 2006
Postów: 22
Domyślnie Odp: TDCi wtryskiwacze - samodzielna naprawa i próba przelewowa

Witam.
Czy ktoś wie co może być problemem i jak temu zaradzić? - otóż było tak:
Dymienie na czarno podczas przyśpieszania, zwiększone zużycie paliwa i nierówna praca na wolnych obrotach, po zrobieniu próby przelewowej (czas 1 min)1-23ml, 2-22ml, 3-175ml, 4-9ml, postanowiłem wymienić zaworek na 3 wtrysku (komputer nie pokazywał żadnych błędów). Wiem na 1 i 2 tez jest do wymiany ale w pierwszej kolejności wolałem tylko jeden ten najgorszy. Oczywiście sama wymiana poszła szybko i sprawnie dzięki opisowi na forum. PO złożeniu i odpaleniu silniczek zaczął pracować od razu o niebo lepiej, na wolnych obrotach był ok 10 min po czym wyjechałem na drogę - przy spokojnym przyśpieszaniu nic z rury Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., jednakże moja radość trwała tylko 10 km, mianowicie przy niewielkim przyspieszaniu coś zaczęło "klekotać" w silniku i potężne kłęby białego dymu. Komp pokazuje błędy P1211, P0251, kody wtrysków odczytuje prawidłowo. Namiastka próby przelewowej przez ok 10s. 1i 2 wtrysk trochę się pokazało w wężyku, natomiast 3 (robiony) i 4 ledwie ledwie.
Czy koledzy mogą cos zasugerować co moze być nie tak? - a może ktos miał ten sam problem i wie dokładnie o co biega.
Mareckiop jest offline   Odpowiedź z Cytatem