Temat: [Fiesta 1995-2001] Ściąganie auta w lewo podczas jazdy
View Single Post
Stary 26-06-2011, 23:20   #8
JoeMix
ford::professional
 
Avatar JoeMix
 
Zarejestrowany: 07-09-2005
Skąd: Łódź
Model: Fiesta Mk3 Futura
Silnik: 1118ccm 50KM
Rocznik: 1994
Postów: 1,309
Domyślnie Odp: Ściąganie auta w lewo podczas jazdy

Cytat:
Napisał stasiek49 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
JoeMix jwsteś w dużym błedzie,przestaw jedeną koncówke drążka i zobacz co się będzie działo
Tak już raz pisałem, kręcąc jedną stroną ustawimy koła tak |--/ (patrząc od góry) ale podczas jazdy siły działające na koła ustawią je i tak tak \--/ czyli po równo z każdej strony, co spowoduje przesunięciem się kierownicy że nie będzie "na wprost" - auto może myszkować, trochę w lewo, trochę w prawo, ale nie będzie miało tendencji do ciągnięcia w jedną stronę, chyba ze będziemy trzymać sztywno kierownicę - wiem co pisze bo mam uwalona aktualnie zbieżność w aucie i przez to zniszczone opony, ale auto jeździ prosto i nie ściąga w żadną stronę,,,

Cytat:
Napisał stasiek49 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
w Fiestach nie ma ustawianej geometrii
Wymieniałem ostatnio końcówkę wahacza (sworzeń) bo się rozleciał, jak się okazało nowy można przykręcić w kilku położeniach, bo po wsunięciu w wahacz i przyblokowaniu śrubami można go wsunąć lub wysunąć a między skrajnymi pozycjami jest dobre pól centymetra różnicy (dlatego sworznie były fabrycznie nitowane i nie przewidziano wymiany sworznia bez wymiany wahacza z nowym przynitowanym sworzniem), poza tym pomimo iż Fiesta nie posiada nigdzie większej regulacji, wystarczy "lekka dziurka" by uwalić sobie geometrie zawieszenia.

Cytat:
Napisał stasiek49 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
koło to musiałoby się bardzo ciężko kręcić
Podnosisz auto, kręcisz lewym kołem - robi delikatnie 2 obroty, kręcisz z podobną siłą z prawej strony, koło robi niecałe pół obrotu bo zacisk przyblokowany - koło nie kręci się ciężko ręką dajesz radę, a efekt że po puszczeniu kierownicy po chwili auto ucieka w prawą,,,

Cytat:
Napisał Szeryf455 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Popieram. Dodam tylko, że nie musiało być nic robione przy aucie, wystarczy wjechać w dziurę albo na krawężnik i potrafi się rozregulować. Ja kiedyś na dziurze ugiąłem wahacz i też ściągało niemiłosiernie.
Więc krzywiąc wahacz uwaliłeś geometrie, co jest nieco szerszym pojęciem niż zbieżność,,,
__________________
podpis usuniety, naruszenie regulaminu paragraf 23 i 24
JoeMix jest offline   Odpowiedź z Cytatem