Temat: [S-MAX 2006-2015] Wymiana modułu BCMi- jaki na podmianę
View Single Post
Stary 30-11-2021, 14:42   #24
To_mek
ford::beginner
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 26-07-2016
Skąd: Wieliczka
Model: S-max
Silnik: 2,0tdci
Rocznik: 2006
Postów: 10
Domyślnie Odp: Wymiana modułu BCMi- jaki na podmianę

Auto mam już po zabiegu przełożenia BCMii. W końcu wybrałem 7G9T-14A073-YC ( który w poście powyżej błędnie opisałemGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. za co przepraszam Parcha) Rzeczywiście zawsze trzeba każdy BCMii zgrać z kluczykami i to dwoma ( co ciekawe nawet oryginalny BCMii, po uprzednim zgraniu kluczyków z nowym BCMii, wymagał ponownego zgrywania ze "swoimi" kluczykami w sytuacji gdy chciałem go włożyć z powrotem) Trzeba tez pamiętać że BCMii musi zaskoczyć z komputerem sterującym silnikiem. Samo przypisanie kluczyków nie gwarantuje że auto odpali.
Śpiesze tez z informacją, że w moim przypadku nie miało znaczenia czy silnik, rocznik, i model były zgodne z moim typem, rocznikiem i silnikiem. Nowy BCMii mam od Mondeo 2010 2,2 TDCI, a jak już pisałem założyłem do S-max 2006 2,0 TDCI gdzie siedział 6G9T-14A073-AG.
Jedna rzecz tylko była nie do przejścia, a mianowicie podejrzewam że jeżeli auto dawcy posiadało bezkluczykowy system odpalania i/lub automatyczną skrzynię biegów - tak jak to miało miejsce w moim przypadku przy module - CF, nie można zestroić BCMii z kompem silnika, i samochód nie chciał połączyć się z kompem silnika nie mówiac o uruchomieniu silnika. Ciekaw jestem jakie wy macie z tym doświadczenia. Poza tym poszło sprawnie tylko koszty ( ASO Ford) trochę za duże . Podsumowując BCMii założone, ogrzewanie szyby podpięte, uruchomione i działa. Będę się bawił Forscanem z opcjami które można uruchomić w tym BCMii. Dzięki wszystkim za pomoc.
To_mek jest offline   Odpowiedź z Cytatem