View Single Post
Stary 11-06-2006, 21:07   #1
adi
ford::professional
 
Zarejestrowany: 30-03-2005
Skąd: Łódź
Model: Mondeo mk4 Titanium X Combi,
Silnik: 2,0 tdci 143ps
Rocznik: 2010
Postów: 1,529
Domyślnie Galaxy-Sharan-Alhambra. Jakie róźnice? Jakie podobieństwa?

witam wszystkich!
zamairujemy w rodzinie zakupic cos"vanowatego" i tak sie zastanawiam sie nad VW Sharan albo Ford Galaxy 2001-2003rok i z moim zapytaniem zwracam do fachowców:
czym -oprócz znaczka na grilu i kierownicy rónią sie te 3 auta?
czy zawieszenia osprzęt silnika były takie same i produkowane w jednej fabryce???

bo wiem ze galaxy ma m.in. silnik 1,9tdi-->czy to nie jest konstrukcja VW?co o tym silniku myslicie(na jakich podzespołach tzn wtryskiwacze i pompa wtryskowa jest ten samochód?jak z ich awaryjnoscia?)?jak sie sprawdza w tym autku?czy polecili byscie go czy lepeij cos benzynowatego?

jakie w ogole wspolne silniki miały te auta tzn Galaxy i Sharan?

bo VW "owiany" jest legenda solidnego auta niemeickiego a diesle VW generalnie słyna z trwałosci i neizawodności,natomiast Galaxy -wg. mnie pozostaje jakos jak by w jego cieniu(seat w ogole jakos mi nie pasuje wiec o nim nei chce dyskutować)
natomiast skoro te auta sa identyczne -i jesli nawet tego diesla maja wspolnego to po co przepłacac za VW (np za VW z 2001 roku mam Galaxego z 2003roku!)

napiszcie mi prosze wszystko co mozecie powiedzieć o tych autach jakie sa miedzy nimi róznice ,co je łączy jak oceniacie galaxego-bo to forum forda!!! na tle tej trójki?bede wdzieczny za wszelkie linki z testami porównaniami,oceną uzytkową i techniczna,wymiarami danymi technicznymi dotyczącymi silników przestrzeni ładunkowej itd .

i takie pytanie końcowe:czy galaxy jest autem którym czesto interesują sie złodizeje???doswaidczyliscie tego?bo w przypadku Sharana -->jak niemal kazdego "świeższego"VW mysle ze jest on lubiany przez złodziei...i czesto pada ich łupem...a po co kupic auto które zaraz ktoś podprowadzi...?

no i na całkowity koniec -->powiedzcie o wadach galaxego,na co uwazac przy zakupie?co sprawdzić wnikliwie itd.

i odpowiedzcie mi prosze na pytanie:czy jeli byscie mieli jescze raz podejmowac decyzje o zakupie Galaxy,ponownie byscie go wybrali czy mzoe jednak VW lub zupełnie co innego bo w pewien sposób zawódł was ten samochód?
__________________
było mk1, mk3 teraz mk4- wszystko combi

Ostatnio edytowane przez deku ; 25-09-2014 o 19:34 Powód: prefix, tytuł
adi jest offline   Odpowiedź z Cytatem