Temat: [Mondeo 2014- ] Wady wieku dziecięcego.
View Single Post
Stary 29-05-2018, 11:53   #4902
stefanb
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 08-05-2016
Model: Ford Mondeo
Silnik: 1.5 EB
Rocznik: 2015
Postów: 394
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał MarkyMark Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To dość często zgłaszane zjawisko. Byłem z tym w ASO, według biuletynu wewnętrznego Forda, jest to odgłos pompy wysokociśnieniowej, która robi coś tam. Jest to normalne, mam to od 50 tys. i nic się więcej nie dzieje, wiec chyba nie ma powodu do obaw.
Mam za to inną ciekawostkę. Niemal wszyscy (w tym ja) tu narzekali na ubywający płyn chłodniczy. U mnie wyglądało to tak, że po dolaniu do pełna płyn cudownie znikał do poziomu min. i tak zostawał, a ja dolewałem i tak w kółko. Ostatni raz dolałem po ok. 40 tys. km i od dobrych 10 tys. nie ubywa, rozumiecie coś z tego???
U mnie też czasem jest ten dźwięk "pykania" po wyłączeniu silnika i też czytałem, że tak ma być.
Z płynem chłodniczym podobnie - przez pierwszy rok zszedł do min., potem na przeglądzie serwis zalał nieco powyżej kreski max, płyn zszedł równo do kreski max i tak się trzyma już przez kilka tys. km. Cuda panie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
stefanb jest offline   Odpowiedź z Cytatem