Temat: [Galaxy 1994-2000] Dziwne zachowanie silnika
View Single Post
Stary 05-02-2010, 09:53   #16
akmon
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 11-01-2010
Skąd: piła
Model: galaxy
Silnik: 1,9 tdi afn
Rocznik: 1998
Postów: 36
Domyślnie Odp: Dziwne zachowanie silnika

Cytat:
Witam ponownie (problemy z netem), z wielką uwagą przeczytałam wasze wskazówki. Wszystko by sie zgadzało jeżeli poziom oleju byłby przekroczony ale u mnie tak nie bylo poniewaz wyjezdzajac z domu na bagnecie bylo minimum a dolalam ok.1,5 litra więc przekroczony poziom chyba nie wchodzi w rachube , czytalam również post o problemie z turbo,ktore od czasu do czasu sie nie wlaczalo i stwierdzam, ze u mnie problem byl podobny.Aha i jeszcze jedno od dawna mam problemy z plynem chlodzacym,który zostaje wypluty przez naczynie wyrównawcze zalewając akumulator,co powoduje konieczność częstego ładowania,podejrzewam,że potrzebna będzie wymiana,gdyż po kilku godzinach ładowania jest ok.ale jak zrobi się chłodniej to już jest problem.Dodam,że termostat był wymieniony jakieś 7 miesięcy temu.W silniku czysto bez oznak wody(brak maslanego osadu).A poziom oleju po ostatnim dolaniu1,5 litra nadal wskazuje minimum.Od tamtego czasu auto nie było używane.
Witaj . Ładowanie z wyrzucaniem płynu raczej nie ma nic wspólnego .Przyczyną wyrzucania płynu to pewnie przedmuchy na uszczelce podgłowicowejlub awaria termostatu pompy czy niedrożność przewodów chłodzenia .Ale najpewniej to uszczelka.1,5 litra dolewki oleju to mogło być ponad poziom ale tu raczej padła turbina
akmon jest offline   Odpowiedź z Cytatem