View Single Post
Stary 08-02-2011, 19:27   #10
qweras
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 26-01-2011
Skąd: Poznan
Model: focus
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2005
Postów: 5
Domyślnie Odp: Doposażenie w podgrzewaną przednią szybę

Witam,
podłączam się do tematu. Mam mkII (ghia) i po kamyku też musiałem wymienić przednią szybę. Po zdemontowaniu starej, notabene rewelacyjnej - ciemna zieleń, w lecie samochód sie prawie nie nagrzewał i nie było żadnych odblasków kokpitu, a samochody jadące z przeciwka mnie nie oślepiały. Pan wymieniający szyby wmówił mi, że wymieniana szyba to zwykła szyba od ff mkII, co jak się okazało było nieprawdą. Ale wracając do tematu, ponieważ miałem, podobno całą instalację, zdecydowałem się na wymianę na podgrzewaną. Niestety po wymianie i podłączeniu w miejscu zaślepki przełącznika, oraz włożeniu brakujących bezpieczników okazało się, że grzanie nadal nie działa, tzn. oprócz braku grzania szyby na przełączniku nie włącza się dioda grzania, ale za to po włączeniu świateł mijania przełącznik ładnie się podświetla na zielono jak pozostałe. W związku z tym moje pytanie co może być przyczyną takiego stanu rzeczy? Coś czytałem o przekaźniku, ale w mkII nie mogę go zlokalizować, by sprawdzić czy go mam czy nie, oprócz tych dwóch bezpieczników w instrukcji nic odnośnie takiego przekaźnika nie znalazłem dotyczącego przedniej szyby. Na forach mondeo coś piszą o ustawieniach dotyczących odblokowania włączenia ogrzewania, ale nie wiem jak to się ma do ff mkII, nadmieniam, że jest to wersja z nawigacją Denso. Jeśli ktoś ma jakiś pomysł to proszę o pomoc.
Pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez qweras ; 08-02-2011 o 19:33
qweras jest offline   Odpowiedź z Cytatem