View Single Post
Stary 16-03-2016, 08:34   #17
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: Jumper 2.2 120KM 2007r. silnik FORDA- brak charakterystycznego ciągu od ok. 150

Cytat:
Napisał krzysiekj1990 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Scv w Delphi może i nie musiałeś adaptować tu jest system denso i po wymianie musisz zrobic adaptacje
Rzeczywiście w oprogramowaniu IDS-a jest opcja kalibracji systemu Denso po wymianie zaworu SCV, a przy Delphi nie ma. Ale choć zawór w układzie Delphi nazywa się IMV, nie różni się wiele od zaworu SCV zasadą działania. To prosty zawór elektromagnetyczny sterowany sygnałem PWM o zmiennej czasowej trwania impulsu. Nie ma żadnego sterownika, o jego działaniu decyduje PCM. Wszystkie zawory są takie same, pracują z dużą tolerancją korygowaną przez pętlę czujnik ciśnienia - PCM. Czyli: PCM tak nim steruje, aby była prawidłowa odpowiedź na czujniku ciśnienia na listwie. Jeżeli wartość ciśnienia przekracza dopuszczalną tolerancję, PCM reaguje trybem awaryjnym lub zatrzymaniem silnika.
W przypadku Denso po wymianie zaworu tylko w jakichś wyjątkowych wypadkach (mi nie znanych) trzeba przeprowadzić adaptację tego zaworu, układ w ramach tolerancji sam się ładnie adaptuje. Jeżeli ktoś nie ma IDS-a (lub innego adekwatnego testera), można spokojnie wymieniać zawór SCV - nic złego się nie stanie.

Choć w przypadku wtryskiwacza jest podobna sytuacja - nie mają sterownika i steruje nimi PCM, to jednak pracują w o kilka klas wyższej tolerancji, nie są sterowane sygnałem ciągłym ale indywidualnymi dla każdego wtrysku impulsem, poszczególne różnią się między sobą zwężkami wykonanymi z pewną tolerancją i na stanowisku testowym otrzymują kod identyfikacyjny, który dopiero po wprowadzeniu pozwala na prawidłowe dawkowanie.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 16-03-2016 o 09:09
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem