Temat: [Mondeo 2000-2007] Jakie koła i opony
View Single Post
Stary 24-05-2013, 18:08   #243
sseebbaa1
ford::advanced
 
Avatar sseebbaa1
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 20-05-2012
Skąd: Gorzów
Model: Mondeo ST220 / S-Max mk2 / Volvo C70 2.5T
Silnik: 3.0 V6 265 KM / 2.0TDCi 150KM (chip 200 KM) PowerShift
Rocznik: 2005.11 / 2015.07
Postów: 310
Domyślnie Odp: Jakie koła i opony

Przemas1988 ja też zwróciłem uwagę na te felgi. Analizowałem już wcześniej ich rozmiary w oparciu o bezpośrednie informacje z oficjalnej strony Tomason.de (można przełączyć się na polski język)
Przy danym modelu felgi wchodzisz w zakładkę "Lista zastosowania"
odszukujesz Mondeo MK3 (tam akurat podano B5Y oraz B4Y; nie wiem czemu nie podali BWY, ale też pasuje)

Wtedy zobaczysz, że dla tej felgi przewidziano opony 215/40/R18 lub 225/40/R18.
Niestety nawet opona 225 na tej feldze będzie powodowała efekt "tire stretch", co mi osobiście się nie podoba.

Najprawdopodobniej opona 235/40/R18 będzie już delikatnie obcierała, ale wiem że i takie opony są montowane przez MondeoManiaków (sprawdź w Google "zaginanie nadkoli")
Zastanów sie więc jaki rozmiar opony chcesz mieć.


Jako ciekawostkę podam, że na niemieckim forum ST220 felgi Tomasona, a zwłaszcza modele TN1 i TN4, traktowane są wręcz jako felgi klubowe. Panuje tam powszechne przekonanie, że te felgi najlepiej wizualnie pasują do Mondeo MK3.
Ja akurat, tak jak Ty, patrzyłem na model TN9, bo uważam, że idealnie pasowałby jako wybajerzony zamiennik dla moich oryginalnych felg z ST220 (oryginalne w ST też mają gęściej żeberka tak jak TN9).
Przed zmianą na Tomasony powstrzymuje mnie tylko świadomość, że oryginalne felgi Forda do ST są wyjątkowo trwałe. Wiele razy wpadałem w duże dziury, co przy moim twardym obniżonym zawieszeniu oznaczało spore bum,a mimo to jakoś nie chcą sie pokrzywić (tfu tfu). A Tomasony wyglądają jednak delikatniej.

PS.podawajcie w swoich wpisach więcej informacji o danym przedmiocie z aukcji internetowej na którą się powołujecie, bo taka aukcja za kilka dni zniknie i kolejni użytkownicy forum nie będa mogli później dowiedzieć się o czym dokładnie rozmawiamy/rozmawialiśmy.
Tutaj mowa była o : 18 5X108 NOWE FELGI ALUMINIOWE TOMASON TN9 ET40

Ostatnio edytowane przez sseebbaa1 ; 24-05-2013 o 18:12 Powód: dopisanie PS.
sseebbaa1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem