View Single Post
Stary 12-07-2009, 22:20   #1
pablo999
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 12-07-2009
Skąd: Poznań
Model: Mondeo IV
Silnik: 2.0TDCi 103/140KM
Rocznik: 2007
Postów: 7
Unhappy 1,6 TDCi, Dymienie po szybszej jeździe

Witam.

Od kilku tygodni jeżdżę Focusem 1,6 TDCi z 2006, przebieg: 78 000km, i mam z nim problem:
Czasem po szybszym przejechaniu kilku kilometrów w momencie puszczenia pedału gazu i/lub hamowaniu silnikiem widzę za mną kłęby białego dymu.
Ta szybsza jazda nie oznacza pełnych obrotów na zimnym silniku. Gaz wciskam nie mocniej niż na jakieś 3/4 zakresu i nie szaleję prze pierwsze kilka minut jazdy.
Na biegu jałowym można odczuć lekką nierównomierność obrotów, tak jakby co 2-3 sek. wypadał zapłon.
Miałem już problem z nieszczelnością pomiędzy wtryskiwaczem 4 tego cylindra a głowicą, ale na to chyba już pomogła wymiana uszczelnienia (podkładki) w warsztacie zajmującym się tylko dieslami.

Ponadto 2 razy zapaliła mi się CZERWONA kontrolka "awaria silnika" (ikona trybika z wykrzyknikiem w środku). W obu przypadkach było to po przejechaniu co najmniej kilkunastu km z prędkością ok. 150 km/h (oczywiście robiłem to na niemieckich autostradach ;). W momencie zapalenia się tej kontrolki moc i obroty silnika była wyraźnie ograniczona. Po zgaszeniu silnika i ponownym odpaleniu problem znikał.

W serwisie, po diagnostyce z kompem, powiedziano mi że muszę regenerować filtr DPF. Regeneracja Statyczna w serwisie się nie udała. Prawdopodobnie filtr sam się zregenerował dynamicznie podczas jazdy (wg. serwisu wystarczy w tym celu przejechać ok 50 km z obrotami co najmniej 3500/min).

Poza tym wszystko jest ok, spalanie w normie.
wymieniłem niedawno olej i filtry. Tankuje na BP albo Orlenie.

Z góry dzięki za pomoc osób które miały już podobny problem.
pablo999 jest offline   Odpowiedź z Cytatem