Temat: [Galaxy 2000-2006] Którego benzyniaka wybrać - 2,3 czy 2,8?
View Single Post
Stary 09-09-2008, 20:11   #7
feo
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-09-2008
Skąd: Gdynia
Postów: 19
Domyślnie Re: [Mk2] którego benzyniaka wybrać - 2,3 czy 2,8?

Witam kolejnego uczuleniowca na VW :fcp2
Ja niedawno kupilem galaxy mk1, w przeciagu kilku tygodni zrobilem nim okolo 10kkm.
Widze ze autko masz w miare szybkie więc pewnie chciałbyś kupić coś co się w miare toczy , (P.s. ale chyba nie szybsze od mojego drugiego fordzika :fcp14 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Galaxy kupilem jako auto cywilne na codzien, zalozylem mu sekwencyjny gaziorek i na razie jestem bardzo zadowolony.
Pojemnosc to 2.3 i uwazam ze to bardzo dobre rozwiazanie. Wprawdzie nie wiem gdzie sie podzialy te 147konie (chociaz w razie co mozna BARDZO łatwo wyciagnac z niego 167 :fcp12 ) bo nie bardzo je czuc w aucie, inna sprawa ze 1800km i aerodynamika cegłówki moga to wyjasniac.
W kazdym razie do jazdy miejskiej wystarcza w 100%, góry na granicy Szwecja/Norwegia naprawde bez najmniejszych problemów, wycieczki z przyczepa towarową jednoosiową - nie odczulem roznicy (niestety nie wiem ile kg na niej bylo, ale dyszel jednej osobie bylo ciezko podniesc) autostrada niemiecka licznkowe 190km/h (wg navi 180). Jednym słowem jak na cywila wystarczajaco. (Czerwone TDI w galaxy mk2 jakos nie moglo mnie dogonic). Zuzycie gazu to w miescie jezdzac dynamicznie 14-14,5 gazu, trasa 11, autostrada niemcy 8,5 (przy 120km/h), autostrada niemcy opcja "bez przebaczenia - caly czas pedał w podłodze" 18,5 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dynamika do setki i na 400m lepsza niz mondeo mk3 tdci 115km (mondeo prowadził mój ojciec, a on raczej nie jest rajdowcem - to takie info dla czepialskich).
Ja nie interesowałem sie VR bo to są dwa gary więcej (koszty swiec, cewek, przewodów, płynów), pojemnosc 2.8 musi palić dużo, nie wiem jak w tych slabszych vr ale w mocniejszych lubi pękać głowica. A minusy mają być rekompensowane przez raptem 30koni wiecej.
Co do własności jezdnych to niestety jest to 1800mm Van z lat 90 wiec nie ma co oczekiwac cudów, chociaz dosyc neutralnie sie prowadzi, duzy margines bezpieczenstwa od momentu poczatku poslizgu do problemów. Natomiast nie ma to nic wspolnego z prowadzeniem sie mondeo mk3 czy lekko podłubanego zawieszenia. MOwie oczywiscie o standardowym setupie.. Chociaz wydaje mi sie ze wieksze kola na mniejszym profilu i jakies 50mm w dol zdzialalyby cuda - no ale to nie dla mnie, to auto ma byc standardowe w moim stadku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wady to wg mnie tracaca myszka deska mk1 (taki mam)
Duze powinowactwo do VW w srodku :552:
Mocno sie grzeje na sloneczku (w koncu duzo przeszklonych przestrzeni) ale klima zalatwia sprawe
Wentylacja jest daleko niewystarczajaca w 7 osob szczegolnie podczas deszczu paruja strasznie szyby - wentylacje oydwie chodza na 3 - mocno pomaga grzana przednia szyba

Stanowczo bym odradzal silnik tdi 90 km, oraz 2.0 dohc 8V (wydaje mi sie ze 16v jest do zaakceptowania). Wydaje mi sie ze w miare dynamiczne i rozsadne jest albo 2.3 albo tdi 110 z akcentem na to pierwsze.

Widze ze jestes z GDA ja z Gdyni - jezeli chcesz looknac co i jak z 2.3 to odezwij sie i pewnie jakos sie spotkamy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
W dzień Galaxy, w nocy tez Ford :]
feo jest offline   Odpowiedź z Cytatem