View Single Post
Stary 15-03-2008, 18:46   #1
Kefir
ford::professional
 
Zarejestrowany: 08-11-2004
Skąd: Londyn
Model: MKIV
Silnik: 2,5T
Rocznik: 2007
Postów: 1,037
Domyślnie [Mk2] V6 - jak sprawdzić przyspieszenie do 100km/h?

Nie bardzo wiedziałem gdzie ten temat umieścić, więc z góry zgadzam się na ewentualne przeniesienie tematu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
he, może nie dokładnie chodzi o to JAK sprawdzić, tylko jak przyspieszać, żeby uzyskać jak najlepszy wynik. Próbowałem różnych opcji: benzyna, gaz, różne progi obrotów do przerzucania biegów - i w sumie zawsze wychodzi w granicach 13s. Wydaje mi się to zdecydowanie za wolno.
Może postaram się opisać jeszcze co nieco
1 bieg - do ok. 3 tys
2 bieg - do ok. 50 km/h
3 bieg - do 100km/h
tak wychodziło mi najrozsądniejsze przyspieszenie, co prawda nie sprawdzałem w instrukcji przy jakich obrotach ma najlepsze osiągi, ale robiłem to na wyczucie, czyli prawie do oporu. A może być tak, że przy zmianie z 2ki na 3kę nie powinienem go cisnąć do tych 5ciu tys. obr., tylko wcześniej wrzucić 3kę?
Wiem, że są na forum spece od takich robótek, więc dawać chłopaki, bo aż wstyd, że z miejsca tak wolno mogę jechać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co jeszcze może być ważne? może to że nie sprawdzane było sprężanie...
__________________
Pozdrawiam
Kefir
Kefir jest offline   Odpowiedź z Cytatem