View Single Post
Stary 26-02-2008, 15:08   #1
ST6
ford::average
 
Avatar ST6
 
Imię: W
Zarejestrowany: 23-10-2007
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo II kombi Ghia
Silnik: 2.0 VTec
Rocznik: 1997
Postów: 115
Domyślnie [Mk2] 2,0 16V - Za mała prędkość max

Już nie wiem co robić i gdzie szukać.

Mondeo II 97 r. kombi, 2.0 benzyna i wyciąga tylko ok 150km/h (sprawdzałem na autostradzie, więc nieznaczne przekroczenie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. )

Wymienione świece i kable zapłonowe, zrobiona diagnoza komputerowa (sonda lambda działa ok, żadnych błędów na komputerze), ostatnio wymieniany czujnik temp. silnika obwodu wskaźnika (źle pokazywał mimo, że temepratura była prawidłowa), czujnik obrotów (falowały na wolnych), wymieniony termostat, wyczyszczony przepływomierz. Zresetowany komp i zrobiona samoadaptacja. Zmieniłem paliwo z BP na Statoil. Filtry, płyny i paski oczywiście były wymienione zaraz po zakupie.

Spalanie spadło z 14 na mieście do 11,5. Na trasie z 9 do 7,5. Ale nadal za wolny. Nie wiem jak z mocą i przyspieszaniem, bo problem jest od momentu zakupu, więc nie wiem jak powinno być Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jedyne czego nie zrobiłem, a ktoś sugerował, to wymiana katalizatora, ale to dość droga zabawa, więc szukam jeszcze gdzie indziej.

Jakieś sugestie?
ST6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem