View Single Post
Stary 25-10-2006, 06:14   #2
arcisz
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 25-05-2006
Skąd: Bolesławiec
Model: Inny
Silnik: 3.0
Rocznik: ??
Postów: 213
Domyślnie

No to masz lekki problem. Wymieniałem i koniec konców zrobiłem ale trochę na okretkę.

Na poczatek musisz zdjąć cały podświetlany plastik. Trzyma się on wyłacznie na zatrzaskach. Ja lekko podważałem dolną część a następnie po "wyczepieniu" jej lekko podważałem górę. Nie idzie to od razu, i za drugim razem też wcale nie jest łatwiej. Trzeba trochę pokombinowac ale nie za mocno. Po kilku wygięciach, lekkim podważaniu w końcu samo jakoś odchodzi bez uszkodzeń.

Problemem jest żarówka - ja jej nigdzie nie dostałem w mieście, może serwis ma ale wątpię, nie chcą się zajmować pierdołami /szukałem oprawek do żarówek podświetlających deske rodzielczą - serwis nie prowadzi tego :fcp12/.

Żarówka składa się z:
- właściwej żarówki :fcp2
- plastikowej tulei, w której z jednej strony siedzi żarówka a z drugiej są ...
- dwa bolce metalowe.

Jest ją dość ciężko wyciągnąć, wystaje jedynie część szklana, za mało przyciśniesz, to nie dasz rady wyciągnąć, za mocno to strzeli szkło. Mi najpierw ślizgało się a potem strzeliła żarówka, sam plastik już łatwiej wyciągnąć bo można za niego złapać.

Ja szukałem jak najmocniejszej żarówki /bo tylko jedna podświetla całość/ pasującej do wnętrza tego plastiku, wyciągnąłem z plasatiku metalowe bolce, włożyłem do środka żarówkę, wąsy-przewody od zarówki przedłużyłem, wyciągnąłem przez otwory po bolcach i z powrotem wcisnałem bolce.

U mnie świeci, nie aż tak intensywnie jak reszta przycisków ale da się bez problemów znaleść w nocy to, co sie chce a nie po omacku szukać pokręteł.

powodzenia!
__________________
Pozdrowienia i do zobaczenia na drodze ;-)
arcisz jest offline   Odpowiedź z Cytatem