View Single Post
Stary 07-03-2024, 08:42   #34
AdoKrycha007
ford::professional
 
Avatar AdoKrycha007
 
Imię: AdoKrycha007
Zarejestrowany: 07-04-2014
Skąd: Kraków
Model: Focus MK3 Kombi i Focus MK4 Kombi
Silnik: 1,6 Duratec 105 KM Euro 5 (MK3) i 1,5 EcoBoost 150 KM Euro 6 (MK4)
Rocznik: 05.2014 (MK3) i 09.2019 (MK4)
Postów: 1,526
Domyślnie Odp: Wypadanie zapłonu na 2 i 3 cylindrze. Benzyna

Przerabiałem przy 100k przebiegu w tym samym silniku (105 km, dwie sondy lambda, jedna przed i jedna za katalizatorem), ale w FF MK3 2014. Nie wiem czy w C-Maxie się czymś różni ten silnik... U mnie konieczna była aktualizacja całego softu wraz z korekcją wtrysków i zmiana jednej sondy przed katalizatorem (nie na zamiennik). Tyle. Nic więcej nie trzeba robić.

To znany problem silników TiVCT w FF MK3. Internet twierdzi często, szczególnie portale motoryzacyjne, że to problem z wadliwymi sterownikami silnika, które kosztują majątek - to nie jest prawdą, bo ten problem o którym piszą, występuje owszem, ale dotyczy tylko mapy w tym sterowniku, a nie całego sterownika. Ja też tak myślałem, a w ASO mi powiedzieli przez telefon, że z pana sterownikiem wszystko dobrze i do wymiany jest tylko to, co podałem wyżej. ASO ma na to procedurę pod konkretnym numerem. Nie pamiętam jakim. Zrobili mi to w godzinę czy dwie.. 3/4 ceny było niestety za oryginalny "czujnik hego", czyli tą lambdę. Fordy nie trawią zamienników tego, ale to wiedziałem już wcześniej z nieautoryzowanych warsztatów.
AdoKrycha007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem