Temat: [Fusion - Mondeo USA] 2.0EB szarpnięcia na wolnych obrotach
View Single Post
Stary 22-02-2024, 15:14   #20
Xeeno
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 22-02-2024
Model: Fusion
Silnik: 2.0
Rocznik: 2017
Postów: 2
Domyślnie 2.0EB szarpnięcia na wolnych obrotach

Cześć,
Zwracam się do Was z takim tematem. Fusion 2017r, 2.0EB - podczas postoju na wolnych obrotach (na światłach, parking itp) czuć nierównomierne drgania/szarpnięcia silnika, szczególnie jak przekładnia jest w pozycji N, na D delikatnie mniej ale też są. Podczas jazdy jest wszystko ok. Wymienione świece, zamienione cewki, płyn chłodniczy czysty, na korku oleju nic się nie zbiera. Posiadam Forscan, podczas odczytu na żywo wyłapuje wypadanie zapłonu ale niestety nie wiem czy jest opcja żeby sprawdzić na którym cylindrze. Wczoraj potestowałem i podczas jazdy w terenie na ok 10km płynnej jady był 1 przypadek wypadania zapłonu, jak zjechałem na parking to sypały się jeden za drugim. Wyrzuca mi błąd P0316 przerwy zapłonu silnika podczas uruchamiania.

Dodatkowo wskazówka poziomu paliwa zawiesza się na ok 1/5 zbiornika i niżej nie opada, komputer pokazuje dalej poprawnie, kontrolka rezerwy też zapala się poprawnie.

Jakieś pomysły co można jeszcze mogę posprawdzać? Jeśli to coś pomoże to mogę dołączyć logi z Forscana tylko prośba o info co konkretnie byłoby potrzebne. Mechanik u którego byłem rozłożył ręce i mówi że nic więcej nie zrobi lub po prostu nie chce się tym bawić...
Xeeno jest offline   Odpowiedź z Cytatem