View Single Post
Stary 05-02-2024, 09:42   #18
robaczeq
ford::average
 
Imię: rbq
Zarejestrowany: 20-12-2008
Model: S-Max/Fiesta
Silnik: 2.0 TDCi /1.4 TDCi
Rocznik: 2010/2007
Postów: 108
Domyślnie Odp: Czujniki ciśnienia w kołach - dodatkowy montaż

Trafienie w "dobre koło" to akurat przypadek (czujnik nadał sygnał w trakcie sekwencji dla danego koła), czego jestem całkowicie świadom.
Z tego co zauważyłem większość informacji odnośnie TPMS bazuje na danych od mondeo (co nie zawsze musi mieć przełożenie na smaxa). W tych "tasiemcach" odnośnie TPMS znalazłem też post gdzie ktoś miał fabrycznie zamontowany układ TPMS i BCM 7G9T-14A073-DF.

Sam widziałem przypadek w VAG gdzie sterownik pompy abs (niby ten sam PN, HW i SW) w golfie i leonie przyjmował kodowanie na inną średnicę tarcz a w octavii nie dało się tego ustawić.

Po prostu stwierdziłem, że skoro testy czy TPMS ruszy mogę ogarnąć prawie bez kosztowo to co mi szkodzi spróbować.
Co ciekawe forscanem tpms nie chciał się włączyć, dopiero przestawienie go za pomocą elmconfiga przyniosło efekty, ale po przejechaniu kilkuset km auto nie widziało czujnika.
Stwierdziłem że nie działa i kij z tym i spróbuję odpalić DDS forscanem.
Sterowniki zapisały dane ale rzucały DTC o złej konfiguracji więc wróciłem do ustawienia czujniki z WBL i po odpaleniu auta pokazało się ciśnienie odczytane z czujnika.
robaczeq jest offline   Odpowiedź z Cytatem