Temat: [S-MAX 2006-2015] Światła dzienne - diody mrugają
View Single Post
Stary 30-01-2024, 17:26   #9
mihalsmax
ford::beginner
 
Imię: Michal i Gosia
Zarejestrowany: 18-05-2014
Skąd: Kamiensk
Model: S max titanium s + webasto
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 18
Domyślnie Odp: Światła dzienne - diody mrugają

Witajcie
Przywituje szanowne grono �� i zastanawiam sie czy jeszcze ktos zajmuje sie majsterkowaniem przy swoich s maxach. Pozdrawiam takowych forumowiczow. ��
Moze komus sie przyda.
Migala mi prawa drl przod. Raz bylo ok, raz migala i byla caly czas w stanie "pozycja" czyli jak przelacznik byl na 0 wadliwa drl byla w stanie pozycji lub czasem migala a nie swiecila jasno jak to drl (np z lewej). Do tego zauwazylem ze lewe swiatlo led z tylu nie swieci ale tylko! na A (automat) na przelaczniku swiatel. W pozycji mijania tyl swiecil. ! Wykonuje zawod kierowcy ciezarowki i tam czesto spotykanym "mykiem" jest wlasnie naprzemiena nie wiem jak to nazwac ,�� zaleznosc.
Dzis postanowilem zajrzec w koncu do drl. I jak mozna bylo sie spodziewac kostka w rdzy i syfie. Wtyczke wyczyscilem , gorzej z gniazdem. Korozja zjazdla 1 pin. I prawie drugi�� Skoro lampa miala isc do wywalenia postanowilem ja sprobowac uratowac. Pomijam opowiesc o rozklejaniu ale lekko nie jest (w s maxie jest bardzo trudno rozkleic drl czy glowna lampe), wyjecie prawego drl przod mozna uczycnic po wyjeciu lampy glownej. Po wyjeciu od wewnatrz po kilku obrotach, cofnieciach i fiflakach mamy na wierzchu swiatlo drl. Dostep jest wystarczajacy, trzeba troche gimanstyki i odpinania tych zatrzaskow z zewnatrz i wewnatrz ale na spokojnie idzie. W srodku plyta z diodami , wystarczy odpiac i odchodzi od osblysnika. Oczywiscie po rozklejeniu. Zastosowalem tak zwana prowizorke i prosze sie nie smiac�� a z doswiadczenia wiem ze wytrzymuja dluzej niz oryginaly ,kable zamiast pinow i pozniej juz sobie polaczylem do wtyczki. Dodam ze sprawdzajac przed zalozeniem swiatlo dalej "migalo", przelutowalem wszystki 4 diody i ? Swiatlo dziala jak powinno. �� Bonusem jest swiecaca led lewy tyl. �� Nie wiem czy fotki sie wstawia, zrobilem kilka. Forum to moja slaba strona. Pozdrawiam Michal ������


Niestety dzis znowu te same objawy czyli przygasajace drl pr przod i nie swiecacy tyl led. Ponownie do rozebrania pewnie bez wymiany diod lub calej drl sie nieobedzie. ��*����
Objawy pojawily sie bo nie wyczyscilem odpowiednio kostki po wyprowadzeniu rdzy i dokopaniu sie do stykow, oczyscilem i dziala ��
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg IMG_20240130_135757.jpg (84.0 KB, 31 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg IMG_20240130_135815.jpg (86.4 KB, 30 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg IMG_20240130_145928.jpg (88.0 KB, 29 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg IMG_20240130_150050.jpg (94.7 KB, 28 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg IMG_20240130_152728.jpg (86.0 KB, 24 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez mihalsmax ; 27-02-2024 o 11:10
mihalsmax jest offline   Odpowiedź z Cytatem