View Single Post
Stary 07-09-2023, 10:25   #352
PAFFCIO
ford::professional
 
Avatar PAFFCIO
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 18-09-2007
Skąd: Już bardziej Wawa jak Sz-n
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 EcoBlue
Rocznik: 2019
Postów: 1,526
Domyślnie Odp: Mody dla Sync3 - "pudełko Damiana"

Cytat:
Napisał kaan1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nic nie musi analizować. Alternator generuje prąd non-stop, który jest lub nie jest zużywany. Utrzymywanie niższego poziomu naładowania akumulatora umożliwia stosowanie wyższych prądów ładowania (czyli szybszego doładowania - koniecznego przy odzysku energii ). Powyżej 80-85 % ładowanie akumulatora jest bardzo wolne-dlatego, Jak pisze @Antej , w ruchu miejskim trudno aku doładowac w krótkim czasie
I to by było na tyle z teorii (nie wiem czy Twojej, czy innej). Od początku tej dyskusji, piszę, że zachowanie całego układu jest z dupy w moim przypadku (choć ASO twierdzi, że wszystko jest ok i tak ma być), a kolejna teoria o zaplanowanym, w ten, czy inny sposób działaniu tego układu, zwłaszcza teoria o jakiejś "inteligencji", "automatyce" rozbija się o odczyty z pudełka. Powtórzę więc, nie ma żadnego znaczenia, czy jadę w mieście, czy jadę w trasie, czy jadę wolno, czy jadę szybko, nie da się zaobserwować żadnej korelacji między tym jak się poruszam, poziomem naładowania, a tym jaki jest prąd ładowania. Mogę stać w korku i widzę 21 A, mogę jechać po autostradzie 140 km/h, mieć aku na poziomie <50% i prąd 0A przez 100 km.
Wszystkie więc przytoczone tu jak dotąd teorie, zwyczajnie są tylko teoriami.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
PAFFCIO jest offline   Odpowiedź z Cytatem