View Single Post
Stary 24-08-2023, 09:18   #7
markie
ford::amateur
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 16-08-2021
Skąd: Kraków
Model: Focus mk3
Silnik: 1499 cm3
Rocznik: 2015
Postów: 9
Domyślnie Odp: 1,5TDCI 120 KM chiptuning przeraźliwy dźwięk o przekroczeniu prędkości

Nie, no przecież to oczywiste! Na bank dźwięk jest wydawany przez sterownik silnika i na bank to tuner to spowodował! Jechać na powrót do niego i kazać mu to naprawić! - TWIERDZI ŻE TO NIE ON I NIE WIE JAK TO ZROBIĆ

BTW - a jest Kolega pewien, iż ten przeraźliwy dźwięk nie jest generowany z fotela pasażera??? Bo to by tłumaczyło z jakiego powodu jest on przeraźliwy przy różnych prędkościach. Oraz dlaczego czasem go wcale nie ma... - A CO MA DO TEGO FOTEL PASAŻERA , MUSZE ZOBACZYĆ CZY DRZE SIE Z PASAŻEREM CZY BEZ - ALE CO TO MA ZA ZNACZENIE ,

A na poważnie - jedyne (nie licząc 'bimbania' od systemu rozpoznawania znaków TSR po przekroczeniu prędkości na zakazie o zadany w ustawieniach limit...) wg mnie dźwiękowe ostrzeżenie o prędkości w FF3 dotyczy prędkości 120km/h i jest dostępne w konfiguracji CCC z uwagi na przepisy obowiązujące w Emiratach Arabskich. Tam dopuszczalna prędkość na drogach wynosi 120km/h i auto tam może być zarejestrowane jedynie gdy ma dźwiękowe ostrzeżenie o przekroczeniu tej dopuszczalnej prędkości. Z tego też powodu w FF3 w centralnej konfiguracji można ustawić "speed warning 120kph"...
- CZYTAŁEM O TYM TO NIE TO AUTO JEST Z NIEMIEC I TEGO NIE BYŁO + Znalazłem firmę od Ford-ów w KRK podpięli kompa i twierdza ze w programie For Scan do diagnostyki wszystkie opcje zwiane z tzw limiterami są odhaczone i nie powinno być opisanego zdarzenia, oni więcej nic nie dadzą rady zrobić . i z tymi Emiratami też odhaczone .

Jakoś nie widzę, by tuner cokolwiek robił w tym miejscu... Chyba, że był to "tuner pod marketem, ogłaszający swą trasę po okolicznych miastach na FB"... W takich przypadkach to nie takie cuda są możliwe...
WZIĄŁEM POD LUPĘ 3 FIRMY w KRAKOWIE - WYBRAŁEM 1ą ROBIŁ KOLEŚ Z DOBRYMI OPINIAMI NA FORACH I GOOGLACH . ALE JEDNAK NIE ZBYT DOBRY , NIE POD MARKETEM TYLKO UL Gromadzka , ma nawet rolki do zhamowania .
Jakieś kolejne sugestie . Mogę zostawić nr tel , jakby ktoś był chętny do pomocy , do rozmowy na priv bo pisanie jest mało precyzyjne.
markie jest offline   Odpowiedź z Cytatem