Temat: [Mondeo 2014- ] Cieknie spod pompy CR
View Single Post
Stary 28-05-2023, 23:57   #128
klocolus
ford::professional
 
Avatar klocolus
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 29-08-2013
Skąd: w-wa
Model: mondeo MK4 / MK5
Silnik: 1.6 eb ~210KM / 2.0 tdci 215KM
Rocznik: 2014 / 2017
Postów: 1,555
Domyślnie Odp: Cieknie spod pompy CR

Cytat:
Napisał Hansolo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie wiem czy mnie pytałeś, ale u mnie sucho jak pieprz, sprawdzałem po zakupie w DE i ostatnio przy okazji. Pompa nie była uszczelniana nigdy
Zerknij dobrze od góry, tam jest spora wanna na skrzyni i tak naprawdę zanim zacznie cieknąć to może się tam zebrać co nieco, warto kontrolować.

Dzisiaj zrobiłem uszczelnienia wraz z uszczelnieniem pompy vacum, mam nadzieję, że będzie już sucho. Nie obyło się bez małych komplikacji ale poskładałem. Po pierwsze bałem się, że pourywam spinki od przewodów przy pompie, jak się okazało zupełnie niepotrzebnie. Poprzedni serwis już zdążył je połamać w wielu miejscach. Chociaż pompę dobrze ustawili. Także nie byłem pewny czy cieknie olej czy może jednak ropa a okazało się, że olej i ropa (właśnie z tych przewodów bo były jakby nadmiernie wysunięte i luźne). A na poważnie najtrudniej było ściągnąć koło z pompy pod wymianę simeringu bez dedykowanego ściągacza, miało łatwo zejść śrubokrętami a skończyło się na 8 śrubokrętach i opalarce, ze 3 godziny mi to zajęło bo nie chciałem nic uszkodzić. Uszczelniłem co mogłem, gdzieniegdzie wspomagając się uszczelniaczem reinzosil aby było już "na zawsze" sucho. Skrzynię i blok umyłem z góry co mogłem ale zostało całe podwozie do umycia, sporo masy odejdzie chociaż mógłbym zostawić jako konserwację Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał klocolus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
(już więcej nie chciał )
220 licznikowe jednak dał radę i to nie z górki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. było 65 stopni w dolocie na WOT jestem ciekawy jak będzie na większym IC, już mam czeka na montaż. Mam w domu też IC od focusa RS przymierzę ale chyba nie wejdzie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ciekawostka wymiennik ciepła skrzyni w sumie działa cały czas jako dogrzewacz skrzyni bo skrzynia nie przekroczyła 75 stopni a przy przepisowej jeździe 60-65 stopni.

Ostatnio edytowane przez klocolus ; 29-05-2023 o 00:05
klocolus jest offline   Odpowiedź z Cytatem