Temat: [Focus 2008-2011] nie odpala, rozrusznik nie kręci
View Single Post
Stary 02-05-2023, 18:48   #1
Kacper_Z
ford::beginner
 
Imię: Kacper
Zarejestrowany: 23-09-2022
Skąd: Środa Śląska
Model: Ford Focus kombi
Silnik: 1.9 CDTI
Rocznik: 2008
Postów: 16
Domyślnie nie odpala, rozrusznik nie kręci

Witam panowie. Miałem ostatnio problem z Focusem 2008 Mk2. Natomiast, pewnego dnia chciałem odpalić auto kręcę kluczyk rozrusznik trochę kręci ale auto nie odpala, przekręcam 2 raz i nic się nie dzieje, więc postanowiłem wymienić akumulator i kupiłem nowy bo stary już trochę lat miał. Wsadzam nowy przekręcam kluczyk i też 0 odzewu od strony auta, pomyślałem "dziwne". Zacząłem od bezpieczników, wyjąłem każdy(te duże kostki też) patrzę każdy dobry. Pomyślałem że to może być rozrusznik. dałem do regeneracji okazało się że jest sprawny. Więc go zamontowałem, wyczyściłem masę nic to nie dało. więc postanowiłem zajrzeć do komputera czy nie jest mokry, był suchy więc nawet go nie rozbierałem sprawdziłem też przewody są w dobrym stanie. Następnie sprawdziłem bezpiecznik pod schowkiem też były w dobrym stanie.

Obecnie wyciągnąłem licznik bo czytałem że mogą to być zimne luty, ale jak popatrzyłem na niego to nie widać żeby coś tam nie stykało.

Skończyły mi się już pomysły, chciałem go podłączyć do komputera ale jak próbuje to zrobić to wyświetla się komunikat "nie wykrywa pojazdu sprawdź zapłon"(kabel kupiłem za 100zł z allegro z dedykacją do tego modelu auta program to Forscan).
Dodam że na liczniku immo cały czas miga na zapłonie a zamiast licznika kilometrów są kreski, wcześniej tak nie miał.
Jeśli ktoś ma jakiś pomysł to proszę o pomoc bo już nie wiem co robić z tym autem. Pozdrawiam
Kacper_Z jest offline   Odpowiedź z Cytatem