View Single Post
Stary 29-03-2023, 17:04   #1
Sylwester 94
ford::amateur
 
Imię: Sylwester
Zarejestrowany: 26-03-2023
Skąd: Tczew
Model: Ford Focus MK2
Silnik: 1.6
Rocznik: 2010
Postów: 3
Domyślnie Jak jeździć na ssaniu? Kontrolka ABS-u błąd B2477

Witam. Od trzech miesięcy jestem posiadaczem Forda Focusa mk 2 z silnikiem benzynowym 1.6 100 KM dodam że jest to mój pierwszy Ford. Od chwili zakupu nie daje mi spokoju jedna sprawa. Mianowicie po uruchomieniu auta na zimnym silniku obroty są podwyższone wynoszą około 1100-1200 tys po paru minutach spadają do około 800 tys z tego co wyczytałem jest to normalne ponieważ silnik pracuje na ssaniu automatycznym. Moje pytanie jest takie czy jak obroty są podwyższone to mogę operować samym sprzęgłem? bo jeżeli chciałbym ruszyć z gazem to wystarczy lekko dotchnąć pedału gazu i obroty gwałtownie wzrastają do okołu 1900- 2000. W prktyce wygląda to tak że wyjeżdżam z garażu i podwórka na samym sprzęgle na tych podwyższonym obrotach bo nie ma sensu dodawania gazu na płaskim terenie. Czy tak jeżdżąc nie zniszczę sprzęgła? A drugie pytanie dotyczy ABS-u. Miesiąc temu zapaliła mi się kontrolka ABS która świeci cały czas podczas jazdy. Podjechałem do elektryka samochodowego na diagnostykę i wyrzucił błąd B2477 usterka konfiguracji modułu rzekomo sygnał do czujników jest możliwe że trzeba zrobić jakąś konfigurację ale on nie jest w stanie tego zrobić bo nie ma odpowiedniego programu czy coś tam. Zastanawiam się czy szukać dalej jakiegoś elektryka czy lepiej jechać do serwisu z tym tematem. Za odpowiedzi z góry dziękujęGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
Sylwester 94 jest offline   Odpowiedź z Cytatem