Temat: [Mondeo 2014- ] Ładowanie akumulatora prostownikiem
View Single Post
Stary 24-11-2022, 08:33   #24
spokolos
ford::average
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 20-07-2015
Skąd: Bytom,Zabrze,Katowice,Gliwice
Model: MONDEO MK V
Silnik: Diesel 2.0 180KM
Rocznik: 2016
Postów: 56
Domyślnie Odp: Ładowanie akumulatora prostownikiem

Cytat:
Napisał karloss Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Po pierwsze, jak tylko masz możliwość (tzn. nie korzystasz np. że start stop, itp.) odlacz kabelek od BMS'a na stałe. To inteligentne ładowanie forda to porażka. Ja tak zrobiłem i nie mam problemów z akumulatorem od 3 lat.
Po drugie jak chcesz lepsza ładowarkę to zainwestuj np. w CTEk. Tego typu co podałeś nie naladuja dobrze akumulatora. Tym bardziej przez noc, gdyż bardzo często nie osiągają nawet 1/10C czyli dla 75Ah > 7.5A. Ładują prądem 3-4 ampery i tak można i 20 godzin trzymać. Po za tym wiele z nich ma ustawiony niby bezpieczny górny próg napięcia ładowania. Ale co z tego jak przez to zwyczajnie za wcześnie dołączają ładowanie. Zobacz sobie kanał na yt Mr. Akumulator tam bardzo przystępnie opisują różnice i modele różnych prostownikow.
Osobiście po kilku probach z tzw. inteligentnym ladowarkami zbudowalem prostownik samodzielnie i mam święty spokój.
Mam z deka obawy czy to się sprawdzi w Mondeo MK5 a jednak jest szyba podgrzewana, siedzenia, kierownica, tyla kanapa lusterka...
A nie jest tak (jestem laikiem) że jak odepnę kabelek BMS i po dłuższej trasie przeładuje akumulator? Lub może dojść do jakiś uszkodzeń. Mam po prostu obawy że wyjdzie gorzej niż zamierzam. Słyszałem że fordowski BMS działa jak działa ale jednak po coś jest... Hmm.
Poczytam o tych CTEk ale cena min 300zl...ajajaj Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
spokolos jest offline   Odpowiedź z Cytatem