View Single Post
Stary 10-11-2022, 20:05   #50
dankan92
ford::amateur
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 26-07-2014
Skąd: Mezowo
Model: Focus MK3, Transit MK9
Silnik: 1.6 TDCI, 2.0 EcoBlue
Rocznik: 2015, 2020
Postów: 4
Domyślnie Odp: Poważna wada fabryczna , uwaga grozi uszkodzeniem silnika.

Witam wszystkich związanych z problem. Mam dość poważny problem z moim Transitem 2020 2.0EcoBlue 130km. Auto posiadam od nowości. W chwili obecnej najechane 40tyś. Km i jestem jego jedynym użytkownikiem. W dniu 4 Grudnia 2022 Kończy mi się gwarancja producenta i pokrótce opiszę moje problemy:

1) 4 dni po odbiorze awaria systemu ładowania usuwana na gwarancji przez kolejne 11 miesięcy. W kółko wizyty na serwisie do momentu aż samemu zauważyłem niedokręcona śrubę akumulatora (+) po jej dokręceniu problem znikł. ASO wymieniło po tym wiązkę od Aku do silnika. Klema od Aku była czarna podpalona.

2) W czasie trwania pierwszej usterki przy 3Tys. Km na zimnym silniku podczas jazdy z różnymi prędkościami obrotowymi silnika występuje dosłownie na sekundę dziwny klekot. Mistrz stwierdził wadę wtrysku auto zostawione i odebrane
z informacją o aktualizacji softu, oraz jego zerowaniu i sprawdzenie w trakcie użytkowania czy problem nadal występuje.

3) Przebieg 9Tys. Zgłoszenie spadków napięcia, informacji o nie doładowanym Aku. Parujące lampy. Przy serwisie stwierdzone wadę alternatora który został wymieniony lampy demontowane 3 krotnie do rzekomego wygrzewania w celu usunięcia fabrycznej wilgoci co w końcu poskutkowało. Oczywiście wcześniej opisywany dzwon dźwięk przy rozgrzewaniu silnika też miał na 100% zniknąć.

4) Przebieg 16Tys. I nasilający dziwny dźwięk z silnika opisywany wcześniej przy niskich temperaturach występuje przy każdym rozgrzewaniu silnika. Stwierdzono uszkodzony dwumas twierdząc że to jednak jego wina. Problem występuje do dziś.

5) Przebieg 20Tys. Km zgłoszenie występujących szarpan całym samochodem oraz hałasu z skrzyni. Odpowiedź:Niech pan jeszcze pojeździ dwumas wymieniony na gwarancji nie możliwe że to on, usterka wyjdzie w trakcie użytkowania ma pan gwarancję.

6) Do przebiegu 38tys. Wielokrotnie zgłaszane te same usterki: szarpanie, dziwkę z szkyni, dźwięk podczas rozgrzewania silnika. W dniu 02.11.2022 auto pozostawione w ASO przejażdżka z mistrzem. Następnego dnia telefon z ASO cytuje: przyjedzie pan odebrać auto mistrz powiedział że powinno być lepiej... Kłótnia przez telefon, wyjazd po auto informacja o wymienionej poduszce skrzyni biegów, formatowaniu komputera silnika i wtrysków, wgranie nowej wersji i zaprogramowanie przez mistrza. Szarpanie zostało w 30% co było, stuk z skrzyni został jak był, dźwięk w trakcie rozgrzewania jeszcze głośniejszy, dodatkowo wibracje wyczuwalne na pedałach oraz kierownicy.

ASO odpowiedziało mi na kolejne zgłoszenie w dniu 03.11.2022 Cytuje " co by chciał pan zrobić z tym problem" odpowiadając że naprawić znów słyszę to samo pytanie i tak w koło. Umówiony jestem na 12.11.2022 na kolejną wizytę z mistrzem.

Proszę o jakieś doradzenie co mam zrobić zanim skończy się gwarancja.

Auto jeździ z reguły z obciążeniem do 200kg. Głównie wzięte do przewożenia aluminiowej długiej drabiny aby nie wozić na dachu.

Rozkładam już ręce i cierpliwość. Udając się do drugiego ASO w Trójmieście i zgłaszając dziwny dźwięk silnika przy rozgrzewaniu usłyszałem cytując: jeżeli jeszcze raz przyjedzie pan z tym problem wystawimy panu fv za diagnozę.

W między czasie również bym problem z włączającym się systemem start stop w zakręcie i gasnącym autem. Ale został rozwiązany.

- Woda zbiera się na wlewie oleju
- Woda widoczna na obudowie filtra w znacznych ilościach
- Dziś znowu zauważyłem zaparowane lampy
- płyn chłodniczy Dolany przez ASO na serwisie na poziomie 500mll tłumacząc odpowietrzeniem układu od nowości
- 300mll dolalem osobiście. Tłumaczą że na 20 tys. Km ma prawo ubyć do 500ml. Dzwoniąc do innych ASO uzyskałem ta sama odpowiedź.

Pozdrawiam Michał
dankan92 jest offline   Odpowiedź z Cytatem