View Single Post
Stary 06-11-2022, 19:56   #1
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,071
Domyślnie Uruchomienie FordPass w Hybrid/Energi

Po wyłączeniu "starych" TCU 3G jakie były montowane w hybrydach/plug-inach z USA oraz po likwidacji aplikacji MyFordMobile, do obsługi 'telematic' we wszystkich autach Forda dedykowana został aplikacja FordPass. Jednak by ona działała w sposób sensowny niezbędne jest zainstalowanie w samochodzie modułu TCU. Nie miałem czasu by się tym zająć i auto żony dłuższy czas jeździło bez "komunikacji przez Internet".
Ponieważ żona zadbała o to, by autem trzeba było się "gruntowniej zająć" (ot taka nieduża "stłuczka parkingowa" złośliwie przez Compensę zakwalifikowana jako "szkoda całkowita"...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.), więc była okazja by i to doprowadzić do porządku...

Po kolei.

Jako "właściwe TCU" dla C-max Energi z końcówki 2016 roku wybrałem

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

TCU zostało "ograne" standardowym "ogólnoświatowym" softem (Europa i Ameryka Północna używa tego samego FW) dla samochodów komunikujących się z TCU po HS3-CAN/I-CAN.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Po prawidłowym skonfigurowaniu TCU dla auta "hybrid plug-in" FordPass działa poprawnie, pokazuje wszystkie standardowe dane (za wyjątkiem ciśnienia w kołach - co jest normalne dla aut na platformie C1MCA) oraz pokazuje na mapie "miejsce postoju auta". Czyli wszystkie użyteczne funkcje, które były dostępne w MyFordMobile - "wróciły".

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 07-11-2022 o 07:48
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem