View Single Post
Stary 15-10-2022, 21:20   #46
Lukasz2525
ford::expert
 
Zarejestrowany: 29-12-2011
Model: Focus mk2 fl
Silnik: 2.0 Tdci 136 km
Rocznik: 2008
Postów: 2,611
Domyślnie Odp: Średnie spalanie: komputer vs dystrybutor - brak zgodności

W teście zegarów nic nie można resetować, jak nazwa mówi to test zegarów, a nie reset zegarów. Myślę że koledze mogło chodzić o resetowanie sterowników za pomocą komputera.

Nie wiem czy już było w temacie, ja powiem jak u mnie było, ja mam problem z dużym spalaniem, więc i przekłamanie miałem dosyć spore, bo u mnie komputer pokazywał średnie nawet 2 litry wyższe niż wychodziło z tankowania. Na początku roku oddałem wtryskiwacze do sprawdzenia i regulacji dawek, auto raz na jakiś czas gasło podczas hamowania lub gasło zaraz po odpaleniu, wyszło że trzy wtryskiwacze w ogóle nie miały dawki pilotażowej do utrzymywania wolnych obrotów (dosłownie 0,00ml), a dawki od średnich i wysokich obrotów również były trochę poniżej zakresu. Wyregulowali mi idealnie dawki, auto nie gaśnie przy hamowaniu, zawsze pali od strzała, zrobił się ciut mocniejszy, bo praktycznie wszystkie dawki zostały podniesione, a spalanie na pierwszych dwóch bakach pokazał z dokładnością do 0,1l, na kolejnych już nie sprawdzałem. W końcu spalanie jest obliczane z dawek i czasu otwarcia wtryskiwaczy, przynajmniej w dieselu.
Lukasz2525 jest offline   Odpowiedź z Cytatem