Temat: [Ogólne] Doinstalowanie modułu BT/VC
View Single Post
Stary 28-09-2022, 23:39   #5903
mmarcino82
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-03-2014
Skąd: Warszawa
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 56
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Chciałbym sobie zrobić wiązkę do BT, i mam kilka pytań:
1. Jaką średnice przewodów wybrać: 0.5mm2, 0.75mm2? Czy to ma jakieś znaczenie który kabelek jaką powinien mieć średnice?
2. Jaką jest oryginalna długość wiązki? Zastanawiam się czy zwiększenie ponad standard nie będzie powodować dodatkowej rezystancji w całej instalacji?
3. W schemacie jest wskazane aby użyć np. przewodów ekranowanych, 3 żyłowe ekranowane są zwykle w sprzedaży kable sterownicze, czy myślicie że się nadadzą? Niczego nie znalazłem dedykowanego do audio ekranowane w 3 żyłach.
4. Jakie konektory pasują do wtyczki BT lub gdzie to można kupić? Znalazłem podobne (000979009 ) ale nie wiem czy będą pasować? Są jeszcze na aliexpres ale nie chce czekać 2 miesięcy aż przyjdzie to z Chin.
5. Gdzie się wpinacie nową wiązką do radia, tj. czy wlutowujecie się w istniejące przewody prowadzące do radia czy używacie jakiejś kostki do podłącznie się między radiem a modułem BT? Jak to jest zrobione w oryginale?

Przeszedłem przez wiele stron tego wątku ale nie znalazłem odpowiedzi na te pytania. Za każdą pomoc i informacje z góry dziękuje.
mmarcino82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem