Temat: [Transit 2000-2006] Brak oświetlenia w części bagażowej
View Single Post
Stary 22-07-2022, 14:43   #4
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,993
Domyślnie Odp: Brak oświetlenia w części bagażowej

Nie mogę zeskanować schematu, jestem w nowym miejscu zamieszkania z nowym kompem i ten nie może się dogadać ze skanerem...
Schemat który mam bez centralnego zamka nie pracuje na przekaźniku, tylko na włącznikach drzwiowych i przełącznikach w lampkach w podsufitce.
Lampka tylna włączająca oświetlenie na pace ma dwie masy - jedną stałą i drugą podawaną z każdego z włączników drzwiowych. W położeniu środkowym włącznika niepodłączona jest żadna masa. Do zwory przełącznika doprowadzony jest przewód na którym wiszą żarówki i dopiero od żarówek idzie przewód do +12V do bezpiecznika.

Buzzer podłączony jest do włączników drzwiowych, a drugi przewód idzie do stacyjki podający +12V w pozycji 1 i 2 stacyjki przy włączonych światłach pozycyjnych.

Jeżeli lampki na pace nie działają w obu krańcowych położeniach włącznika, to raczej nie ma zasilania +12V na żarówkach lub przewód pomiędzy żarówkami i włącznikiem nie ma kontaktu. Zewrzyj przewód idący od żarówek z masą i zobacz, czy zadziałają. Od razu wtedy wiadomo, czy nie ma obu mas na włączniku, czy też nie ma +12V uzyskanych na przewodzie poprzez żarówki ( tu multimetr pokaże ewentualnie +12V, ale próbnik zrobiony z żarówki albo będzie słabiutko świecił, albo w ogóle nie zadziała).

Być może są inne rozwiązania (schematy) - ale ja mam taki. Bo piszesz, ze masz przekaźnik na tych światłach, nie mając zamka centralnego.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 22-07-2022 o 14:46
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem