Temat: [Mondeo 2014- ] Modyfikacja fabrycznego audio
View Single Post
Stary 06-04-2022, 08:11   #783
Leszek_M
ford::beginner
 
Imię: Leszek
Zarejestrowany: 18-03-2020
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MkV
Silnik: 1.5 EB
Rocznik: 2019
Postów: 31
Domyślnie Odp: Modyfikacja fabrycznego audio

Cytat:
Napisał bartson Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Popieram. Do oryginalnego radia trzeba zastosować głośnik o wyższej skuteczności >91db. Poza tym te 84db to zadziwiająco nisko.
Jeśli faktycznie tak jest to szkoda, choć w danych producenta ten ATW20 ma prawie 87dB. Niestety nie ma głośnika tak małej mocy w tym rozmiarze i w dodatku 2x2ohm który miałby ponad 90dB.Sądziłem że skoro te w drzwiach grają lepiej niż ori to z subem powinno być analogicznie.

Cytat:
Napisał Fulrafał Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ale obudowę subwoofera z zewnątrz i od środka wygłuszyłeś matami plus blache bagażnika ?



czy może warto pozostać na fabrycznym głośniku po tym wygłuszeniu ?
Tak.Poniżej zdjęcia, ale nie robiłem zdjęć z watoliną i głośnikiem.

Niestety, ale za jakiś czas (jak nim pogram a poprawy nie będzie)to pewnie wrócę do fabrycznego. Myślę że po wyklejeniu i wygłuszeniu zagra lepiej niż przed.

A tak z ciekawości zapytam, może ktoś w jakimś aucie tak robił:
- czy jest sens podłączyć dodatkowy wzmacniacz między DSP a sub z tym głośnikiem, tak na próbę? Sygnał do wzmacniacza z wyjścia z DSP na sub.Wiem że finalnie to się nie opłaca finansowo, ale mam możliwość pożyczenia wzmacniacza 2x60W na kilka dni. Chodzi mi o to czy w ogóle jakościowo ma to jakiś sens?
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Moje Mondeo (12).jpg (100.3 KB, 87 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg Moje Mondeo (13).jpg (102.2 KB, 66 wyświetleń)
Leszek_M jest offline   Odpowiedź z Cytatem