View Single Post
Stary 15-02-2022, 13:06   #4
galo
ford::advanced
 
Avatar galo
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 13-04-2009
Skąd: Bełchatów
Model: S Max
Silnik: 2.0 TDCI 180KM
Rocznik: 2007
Postów: 492
Domyślnie Odp: Elektryczne wspomaganie załącza się dopiero po użyciu większej siły na kierowni

Przydział 1973 dziękuję za podpowiedź, sprawdziłem działanie tej pompy i faktycznie na postoju po około 15s pompa zwalnia, a byłem przekonany, że się wyłącza.

Wspomniałeś jeszcze coś o rozdzielaczu, czy to może oznaczać, że maglownica być może jest sprawna , a problem tkwi w samym rozdzielaczu, gdzie ten rozdzielacz jest? - nie jest to rzecz objęta naprawą przy regeneracji maglownicy?

Bardzo możliwe, że regeneracja maglownicy została spaprana, jeśli się nic nie poprawi to będę reklamował, jednak zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz, jeżeli jest mróz i chciałbym skręcić kołami od razu w lewo chwilę po odpaleniu silnika, to kierownice muszę ciągnąć dwoma rękami, bo jedną to jest ciężko i muszę zrobić prawie ćwierć obrotu kierownicy, żeby wspomaganie zaczęło działać, zaobserwowałem również, że jak jest temperatura ujemna, to pompa cały czas pracuje na tym wyższym biegu, aż płyn w układzie wspomagania prawdopodobnie się rozgrzeje i to jest tak, albo muszę przejechać jakiś odcinek krętej drogi, lub w miejscu pokręcić kierownicą przez jakiś czas ( około 20s ), wtedy obroty pompy na postoju, jak nie ruszam kierownicą już spadają i przy takim delikatnym rozgrzaniu wspomagania ciągnąc w lewo czuć to opóźnione załączenie się wspomagania ( ruch obwodu kierownicy około 3cm ) wtedy pompa wchodzi na wyższy bieg, czyli czuć coś w rodzaju przeskoku, natomiast jeżeli przez około minutę może dwie będę kierownicą non-stop kręcił, to wspomaganie dopóki znowu nie ostygnie działa rewelacyjnie, bez żadnych zacięć, jak nowe i zastanawiam się, czy może zmienić na jakiś inny rzadszy płyn.

W karcie gwarancyjnej jest napisane, że powinien być ATF II DEXTRON i pewnie taki mam, ale jakiej marki nie mam zielonego pojęcia, jednak mam zamiar go wymienić na nowy, tylko zastanawiam się właśnie jakiej marki płyn najlepiej wlać, może mobil ATF 220 byłby lepszy, albo pójść w Castrol ATF Dex 2 multivehicle, lub jeszcze w ogóle w coś innego, głównie chodzi mi o to, żeby był jakiś rzadszy, ale jednocześnie zgodny z zaleceniami z karty gwarancyjnej, może by to coś pomo
galo jest offline   Odpowiedź z Cytatem